Ocena kierowcy - Seat Exeo ST Facelifting

Jakub, 6 lat temu
Silnik 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Rok produkcji 2013
Seat Exeo ST Facelifting 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW 2012-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo dynamiczny,potrafi być ekonomiczny,daje pewność jazdy oraz jest cichy jak na Diesla ! Dla mnie rewelacja.
Całokształt super ! auto jest rewelacyjne ! Świetnie wykonanie oraz bdb właściwości jezdne. To dobra kopia Audi B7 tylko ma nowsze silniki no i parę innych smaczków. Wyróżnia się ponieważ nie jest ich dużo :) jedynie czego zabrakło to szerszej palety kolorów.
Silnik zaskakuje elastycznością i wysoką jak na diesla kulturą pracy :) Przy dodawaniu gazu słychać go inaczej-zupełnie nie jak silnik diesla. Spalanie jest przystępne i dużo zależy od stylu jazdy.
Skrzynia pracuje bez zarzutu,jedyne co to dla mnie 2ka jest dość krótka...Poza tym jest okej. Auto ma tak zestrojoną skrzynię że na autostradzie lekko można jechać 200km/h i jest w cicho jak na tę klasę auta.
Układ skopiowany z Audi, jest bez zarzutów. Wszystko dobrze się spisuje widać że dobrze dopasowali elementy jak pod moc 170km i 350nm.
Posiadam wersję Sport która charakteryzuje się twardszym lekko obniżonym zawieszeniem,ma felgi 18" lecz dla mnie jest optymalnie,można jeździć dynamicznie i wolniej ale zawsze komfortowo.
Wszystko na bdb poziomie, dla mnie ergonomia jest ważna dlatego też wybrałem Seata Exeo, to cały VAG wnętrze Audi B7 wszystko czytelne i na swoim miejscu.
Wentylacja jest w porządku, bardzo dobrze się spisuje,jednak silnik diesla potrzebuje czasu by się w pełni nagrzać i gdy chcemy mieć b.ciepło w aucie musimy poczekać.
Przestrzeni dla kierowcy i pasażera obok jest wystarczająco mam 185cm i jestem średnie budowy,jednak z tyłu jest mało miejsca dla osób mojej postury ale pamiętajmy że on ma tylko 4.66m a to nie jest wcale dużo jak na auto typu kombii,jest tylko 5mm dłuższe niż sedan ! Musimy o tym pamiętać lecz ja świadomie go wybrałem
Wyciszenie jest na bdb poziomie wg mnie swobodnie można jeździć szybko autostradą i słychać tylko lekki szum wiatru :) Dopiero powyżej 200 zaczyna się robić głośniej.
Auto bardzo fajnie jedzie,przyjemne. Szukałem właśnie takiego co jest dość unikatowe i dobre w prowadzeniu. Oponki 225/40 R18 jazda normalna bym powiedział 40% miasto jazda zrównoważona i 60% autostrada jazda 140-150km/h no to wychodzi ok 6.8L/100km. Jazda dynamiczna w mieście ok 30% 70% autostrada 160-200km/h no to wychodzi 8.2L/100km,tym autem źle się jeździ powoli, ono jest stworzone do szybkiej jazdy świetnie się trzyma drogi i jest dobrze wygłuszone i jazda autostradą 180 to dla niego spacer :) pozdrawiam !
Tu jest rewelka ! Płacimy 40% mniej a dostajemy wprawdzie Audi, ze znaczkiem Seata a znaczek jest dla mnie mało ważny. Śmiało polecam innym użytkownikom.
Z dotychczasowych usterek tylko śrubka fotela się poluzowała i pojawiły się małe wibracje lecz podejrzewam że to może być wyrobiona poduszka silnika lub skrzyni biegów. Auto trzeba serwisować zgodnie z zaleceniami producenta a wtedy możemy się cieszyć jazdą bez usterek,ważne jest dobrej jakości paliwo oraz dobry olej do silników z systemem DPF.
Żadnych poważnych usterek nie odnotowałem,przy 180tys km dopiero rozrząd będzie trzeba wymienić, poza tym same rzeczy eksploatacyjne były wymieniane jak filtry czy olej.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW [l/100km]

6,3