Ocena kierowcy - Seat Ibiza II Hatchback Facelifting

Jakub, 11 lat temu
Silnik 1.4 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 2000
Seat Ibiza II Hatchback Facelifting 1.4 16V 75KM 55kW 2000 - Oceń swoje auto
Silnik : bardzo dynamiczny silnik do wyprzedzania i do 100 tki już nie jeden na swiatlach się zdziwił :)
jestem zadowolony mam fajne sportowe auto za niewielka kase i stac mnie na jego utrzymanie :)
Jak na tą klase samochodu silnik ten mnie zaskoczył swą dynamika do 100 naprawdę rozpędza ibizke bardzo dobrze :)
skrzynia nie sprawia większych kłopotów choć czasem trzeba sprzęgło dociskać do końca przy wrzucaniu 2ki i wstecznego przynajmniej u mnnie a poza tym ok
ukaład jezdny jest sztywny ale bardzo dobrze pokonuje się zakręty samochód jak na tą klase i lata świetnie trzyma się drogi :)
Widoczność dobra ja mam fabrycznie przyciemniane szyby z tyłu więc lekki klopot z widocznością czasem się pojawia ale to mi nie przeszkadza.
fotele wygodne przy dłuższej jeżdzie tez ja mam 192cm wzrostu i nie mam kłopotu z przodu bardzo duzo miejsca na nogi z tylu już gorzej, deska zaprojektowana bardzo schludnie i ładnie komputer pokladowy tez ok kierownica z regulacja takze jak na ten rocznik i klase jest dobrze.
klima działa bardzo dobrze oczywiście trzeba ja nabic i uszczelnic a po nie długiej chwili nawet w duzy upał chłodzi rewelka, zato w zime nawiew grzewczy tez jest zaskakujaco sprawny i szybko samochiodud sie nagrzewa.
dla kierowcy przestrzen doskonała gorzej z pasarzerami z tylu ale to jest male auto tak wiec i tak nie ma tragedii.
przy spokojnej jezdzie jest naprawde cicho, ale jak się wkręci Ibkę w obroty to trochę robi się głośniej z tym że jest to bardzo przyjemny sportowy warkot.
I tu jest właśnie największa wada tego auta po mieście w zime potrafi spalić ponad 10 L a na trasi z włączoną klimą koło 7mi tak więc ekonomiczna nie jest ale za to przeglądy i eksploatacja wynagradzaja zuzycie paliwa bo jest bardzo tania w eksploatacji.
cena co do jakości to właśnie wielka zaleta tego auto bo za niewielki pieniądze ma się fajny samochód.
nadwozie całkiem przyzwoite bez zastrzerzen jak na te lata.
wymieniłem sprzęgło i tłumik a po zakupie oczywiście rozrząd.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 75KM 55kW [l/100km]

7,4