Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.

Informacje o Seat Ibiza

Lata produkcji: 1984 - teraz
Segment: Auta małe

Miejski hatchback segmentu B produkowany od 1985 roku. Najstarszy model w ofercie marki Seat, a do tego największy jej sukces rynkowy – przez ponad 30 lat Ibiza sprzedała się w liczbie ponad 6 milionów egzemplarzy. Pierwsza generacja powstała we współpracy z Fiatem, a pozostałe – po przejęciu Seata przez Volkswagena. Na bazie Ibizy w latach 1993-2009 budowany był model Cordoba (hatchback i kombi segmentu B). Od 2017 roku oferowana jest piąta generacja Ibizy. Obok modelu Ronda, była ona pierwszym Seatem, który zapoczątkował tradycję nazywania modeli od miast lub charakterystycznych miejsc w Hiszpanii.

Powagosław

Można odnieść wrażenie, że dostaliśmy poprzednią generację po face-liftingu, ale to tylko stara, dobra niemiecka szkoła „designerskiej ewolucji”. Może to zasługa Leona, na którą ją trochę wystylizowano, ale fakty są takie, że Ibiza nigdy nie wyglądała tak wyraziście jak wygląda dziś.

~Powagosław
Luzacjusz

Wiecie, że przeciętny kierowca Ibizy jest średnio 10 lat młodszy od właścicieli innych samochodów w stajni Volkswagena? Może dlatego w końcu ktoś pomyślał i zaprojektował auto z młodzieńczym wigorem, którego w ostatnich latach w Seacie było tyle, co na zjeździe szkolnych kolegów 50 lat po maturze.

~Luzacjusz

Seat Ibiza – wybierz generację

Pokaż generacje z silnikiem:

Dane techniczne Seat Ibiza

Moc silników 40–192 KM
Prędkość maksymalna 129–235 km/h
Przyspieszenie 0-100 6,7–22,3 s
Seat Ibiza Hatchback

Dziennik kosztów

Statystyki dzienników dla aut Seat Ibiza
Średni koszt na 100 km Liczba wpisów: 16602
Koszt ogólny 0,06 PLN
LPG19.57 PLN
ON27.63 PLN
PB27.15 PLN
Wydatki serwisowe 0,02 PLN Pozostałe wydatki 0,03 PLN

Publikacje o Seat Ibiza

Newsy o Seat Ibiza

4 pomiary
Dla Seat Ibiza. Zobacz!
Pomiar Spalania
Pomiar Przyspieszenia
Pomiar Wyciszenia
Seat Ibiza