Ocena kierowcy - Seat Ibiza II Hatchback Facelifting

Łukasz Bydgoszcz , 14 lat temu
Rok produkcji 1999
Seat Ibiza II Hatchback Facelifting 1.4 60KM 44kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Inne : Sądze że jak na 10 letnią konstrukcję, design nadal jest bardzo ciekawy. Wiadomo każdy ma inne gusta... lecz to poprostu moja opinia. Patrzac na inne auta z tego rocznika w tej klasie nie powalają w tej kwestii wyglądem. Mam auto z piękną kremową tapicerką, ładny granatowy kolr nadwozia, felgi alu, wieczorem podświetlenie zegarów i duży wyślwietlacz dodaje uroku. Wspomnę tylko że auto ma 11 lat i całkowity brak rdzy. To naprawdę duży plus
Silnik : opisałem w niezawodności, nie przekreślam tej marki, bo do tej usterki auto sprawowało się bardzo dobrze i byłem bardzo zadowolony
Układ elektryczny : szyba elektryczna przestałą działać, duży wyświetlacz czasami cześciowo zanika
gdyby nie ta poważna awaria wystawił bym naprawdę dobrą ocenę. Chcę by Panstwo dobrze mnie zrozumieli, auto poza tą poważdą awarią było bardzo fajne.
silnik bardzo elastyczny. Wiadomo, mocy za duzej nie ma, takie typowe auto do miasta
skrzynia biegów precyzyjna, bez usterek
samochód prowadzi się pewnie, w zakrętach przy wiekszych predkościach zachowuje się bardzo poprawnie
auto małe wiec nie co tu durzo pisać. idealne auto dla 2 osób. Dziewczyna, morze... miło
nie da się ukryć, że ta kwesta mogła by być poprawiona. Silnik 8v przy odpalaniu jest stosunkowo głosny
srednio w miescie 7 litrów. Ceny nie są wygurowane
auto mam 2 lata i wymieniłem linkę od sprzęgła. Ponadto przestała działać jedna szyba elektryczna.
Silnik ma jedną bardzo poważną wadę. 2 tygodnie temu przymarzła mi odma która uniremożliwiła smarowanie silnika co przełożyło się na częsciowe zatarcie silnika. Koszt naprawy 2 tyś złotych. Gorsza sprawa to fakt iż kontrolka ciśnienia oleju nie wykazywała usterki na wolnych obrotach. Dopiero po przekroczeniu 2tyś obrotu zaczeła pulsować. Niestety 15 minut odśnieżania i skorbania szyb w czasie pracy silnika wystarczyło by przetrzeć silnik. Rzeczy które wykonałem: szlif wału korbowodowego wymiana panewek korbowodowych regeneracja panewek główkych wymiana łożysk ślizgowych na korbowodzie planowanie uszczelki wymiana pierścieni do tego operacje demontażu silnika, wymiana płynów... i 2 tyś poszło w tydzień.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 60KM 44kW [l/100km]

6,8