Ocena kierowcy - Seat Ibiza II Hatchback Facelifting

pilot, 19 lat temu
Rok produkcji 2001
Seat Ibiza II Hatchback Facelifting 1.4 60KM 44kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
dam 4,5. to za nieszczęsne ASO.
moc w zupełnosci wystarczy do mojej jazdy. kiepsko jest na trasie z czterema osobami. jak jade samjest dobrze. silnik stary ale jary. a elastyczność - ha! nikt nie wierzy, że mam tylko 65 KM. zwiększona moc o 5 KM spowodowana jest naklejką z klubu seata :).
świetnie zestopniowana skrzynia. wyciska każdego konia z silnika. czasem zgrzytnie wsteczny, zwłaszcza jak silnik nie zdązy zejść z obrotów. dlatego przed włączeniem wstecznego odczekam sekundę lub dwie.
jak po szynach! mam go od nowości.teraz amorki już nie trzymaja tak dobrze, ale pamiętam porównanie z oktawią i punto. zawieszenie twarde, takie jak lubię
bez zastrzeżeń. mam wersję trzydzwiową, więc nie rpzeszkadzają mi słupki boczne.
wszystko gra, z wyjątkiem wyłącznika swiateł. zasłania go kierownica i dosyć trudno jest regulować wysokość świateł
nie używam zadnych szmatek. wentylator daje sobie rade. dodatkowo mamjeszcze owiewki co pozwala mi uchylić szybę podczas opadów (to rozwiązanie polecam). W autku jest cieplutko. jedyny mankament to konieczność częstej regulacji temperatury podczas jazdy w terenie górzystym, ale chyba tak mają wszystkie auta bez elektroniki w sterowaniu nawiewem.
kierowca i pasażer - ok. z tyłu miejsce raczej dla hobbitów, ale ujdzie.
nie obraziłbym się gdyby wytłumili blachy drzwi i nadkoli oraz maskę silnika. ponadto oszczędzają na osłonie silnika (tej od dołu) co przyczynia się do nieco większego hałasu - wiem, bo porównywałem wersje z i bez tej osłony.
spalanie ujdzie w tłumie, zwłaszcza jak łysze od znajomych że ich palą więcej :) ceny części (zamienniki) ujdą w tłumie, ale ASO zabija! przeglądy i naprawy to totalna astronomia! to samo mogę naprawić w salonie skody za połowę ceny.
za te pieniądze i z wyposażeniem które dostałem nie mogłbym wtedy kupić nic innego. tak sobie to tłumaczę i dobrze mi z tym:)))
nic sie nie dzieje. nawet nie skrzypi (no może poza sprzęgłem)
tylko wymieniam materiały eksploatacyjne i leję benzynę. cała reszta bez zastrzeżeń.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 60KM 44kW [l/100km]

7,1