Ocena kierowcy - Seat Ibiza IV Hatchback 5d

Marek, 6 lat temu
Silnik 1.9 TDI 105KM 77kW
Rok produkcji 2009
Seat Ibiza IV Hatchback 5d 1.9 TDI 105KM 77kW od 2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Wystarczająca moc.
Inne : Awaria kompresora klimy.
Całkiem fajne auto Ma kilka wad ale które ich nie ma.
105 całkiem żwawych KM. Do płynnej jazdy wystarczy ale nic poza tym.
Mam skrzynię o wydłużonym 4 i 5 biegu przez co elastyczność motoru jest średnia. Do działania skrzyni nie mam zastrzeżeń.
Auto prowadzi się pewnie nawet przy dużych prędkościach. Świetny układ kierowniczy.
Widać oszczędności w lakierze. Miękki dość podatny na zarysowania. Na całym aucie oscyluje w granicach 90 - 100 mikronów. Spasowanie elementów bez zastrzeżeń.
Do przodu i na boki jest ok ale do tyłu tragedia. Jeżdzę prawie 4 lata i nadal ciężko mi wyczuć gdzie kończy się auto parkując tyłem. Winę za to ponosi mocno pochylona tylna szyba. Mam wersję bez czujników parkowania.
Dałbym 5 ale nie dam we względu na położenie wł. świateł awaryjnych za skrzynią biegów , miejsce na napoje jest w niewygodnym miejscu trzeba uważać żeby nic nie wylać na przyciski , i brak portu usb.
Zarówno nawiew jak i klima działają bez zarzutu.
Mam 174 cm i z tyłu się mieszczę. Pasażer z przodu ma ograniczoną ilość miejsca na kolana przez mocno wysunięty kokpit , zmusza to do odsunięcia fotela do tyłu co zabiera miejsce. Ogólnie z przodu jest ok , z tyłu będzie trochę ciasno.
Tu jest słabo. Silnik mocno słyszalny podczas przyspieszania. Powyżej 100 km/h słychać szum wiatru i opon.
Tu jest b. dobrze. Auto tanie w utrzymaniu.
Jakość adekwatna do ceny.
Tu jest ok. W zimie tempomat się zawiesza. Pomaga wył/wł silnika. Pozaz tym nic.
Jedyną nagłą usterką była awaria kompresora klimy. Poza tym tylko części eksploatacyjne.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 105KM 77kW [l/100km]

Seat Ibiza IV Hatchback 5d