Ocena kierowcy - Seat Ibiza IV Hatchback 5d Facelifting

MaciekARDC, 5 lat temu
Silnik 1.4 TDI 105KM 77kW
Rok produkcji 2016
Seat Ibiza IV Hatchback 5d Facelifting 1.4 TDI 105KM 77kW od 2015 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Inne : Bardzo przyjemnie się go prowadzi.
Ibiza użytkowana właściwie przez żonę, która ma generlanie bardzo dobrą opinie na temat tego auta. Moim zdaniem Ibiza jest dużo ładniejszym autem niż jej starszy brat VW Polo, ale to kwestia bardzo osobista. W ciągu 2 lat użytkowania nie sprawiała żadnych problemów. Zwinne, miejskie autko, które pali niewiele. Dobrze wyposażone i estetyczne. Warte polecenia.
105 konny silnik na tak niewielkie autko to pojemność jak najbardziej wystarczająca. Potrafi zaskoczyć auta z dużo większymi silnikami. Faktycznie poniżej 2000rpm silnik troche leniwy; powyżej tej wartości, jak najbardziej przyjemnie zaskakuje. Pali niewiele (być może patrze z perspektywy mojego 200 konnego CLK :)).
Krótkie, precyzyjne przełożenia. Wyświetlacz sugerujący zmianę biegów znacząco przyczynia się do ekonomicznej jazdy (niesądzę jednak by przy dłuższym czasie eksploatacji dobrze wpłynął na stan dwumasy).
Auto dobrze trzyma się drogi, jednak rozmiar auta powoduje, że przy większych prędkościach częściej trzeba korygować tor jazdy.
Póki co żadnych problemów nie widzę. Natomiast plastikowe zderzaki dość łatwo ulegają zarysowaniu przez innych kierowców.
Widoczność bardzo dobra, duże lusterka.
Wszystko pod ręką. Mnie troszke irytuje włacznik tempomatu. Jest zbyt filigranowy. Infosystem działa bez zarzutów i jest intuicyjny. W naszym egzemplarzu brakuje oh shit! handles :)) tych uchwytów nad drzwiami. Nie ma się czego złapać podczas zakrętów.
Bez zastrzeżeń.
Jak już mówiłem autko niewielkie, moim zdanie przeznaczone dla jednej osoby i dziecka. W 90% w aucie jest tylko moja żona, czasem z 4 letnią córka na foteliku. Włożenie i wyciągniecie dziecka wymaga gimnastyki. Za kierownicą (mam 182 cm) mam wystarczająco miejsca, natomiast siedząc po stronie pasażera faktycznie cierpię, tym bardziej gdy za plecami mam siedzącą córkę. Wówczas faktycznie jest zbyt mało miejsca na nogi. Jeśli jednak mam możliwość przesunięcia fotela maksymalnie do tyłu, wówczas miejsca mam wystarczająco dużo. Bagażnik nie za duży, mógłby być ciut większy. Żeby włożyć wózek spacerówke McLaren trzeba było pokombinować (po skróceniu rączek - są wysuwane - wchodził bez problemu). Na zakupy w zupełności wystarcza.
Nie jest źle. Trochę szumi, ale osobiście nie mam z tym problemu.
Samochód pali niewiele. Póki co jest ciągle na gwarancji.
Uważam, że za te pieniądze dostaje się bardzo dobry produkt.
Dotychczas nic się jeszcze nie przytrafiło. Lewa szyba lekko zaczęła piszczeć podczas opuszczania i podnoszenia
Żadne nie wystąpiły.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TDI 105KM 77kW [l/100km]