Ocena kierowcy - Seat Ibiza IV SportCoupe

Konrado, 11 lat temu
Silnik 1.4 TSI 180KM 132kW
Rok produkcji 2011
Seat Ibiza IV SportCoupe 1.4 TSI 180KM 132kW 2008-2012 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : DSG jak dla mnie to majstersztyk polecam każdemu nawet zagorzałemu fanowi manuala.
Auto polecam każdemu kto chce poczuć dreszczyk emocji ale nie chce rezygnować z podstawowych udogodnień jakie oferują auta wyższej klasy. Jest to auto kompromis pomiędzy emocjami a rozsądkiem. Szczerze polecam.
Nic dodać nic ująć mały ale wariat. Silnik bardzo elastyczny moment obrotowy dostępny w dużym zakresie dzięki kompresorowi i turbinie.
Według mnie jest to najlepsza skrzynia automatyczna z jaką miałem do czynienia. Biegi zmienia idealnie szybko a duży wybór zmiany przełożeń zapewnia dobrą zabawę.
Jest to samochód sportowy więc nie możemy oczekiwać że po naszych polskich dziurach zrobimy z niego UAZa. Do tego do czego został stworzony spisuje się znakomicie czyli ciasne zakręty itp. Nie zmienia to faktu że auto można spokojnie użytkować na co dzień.
Bardzo dobra jak na auto tej klasy.
Nie ma co się rozpisywać, auto z grupy VW czyli ergonomia na najwyższym poziomie. Wszystko na swoim miejscu.
4 osoby mogą podróżować w miarę komfortowo jak na auto tej klasy.
Wyciszenie bardzo dobre, nic nie szumi.
Bardzo dobra ekonomiczność. Nawet przy dynamicznej jeździe ciężko przekroczyć te 10l w mieście a w trasie spokojnie zejdziemy poniżej 6.
Cena jak za auto z takim charakterem nie jest bardzo wygórowana przecież w standardzie mamy np DSG, łopatki F1, climatronic, felgi 17\' z oponami Bridgestone, tempomat, kubełki itd.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 180KM 132kW [l/100km]

8,1