Ocena kierowcy - Seat Ibiza V Hatchback 5d

Lorien, 6 lat temu
Silnik 1.0 TSI 95KM 70kW
Rok produkcji 2017
Seat Ibiza V Hatchback 5d 1.0 TSI 95KM 70kW 2017-2021 - Oceń swoje auto
Silnik : Zaskakująca kultura pracy i dynamika jak na taką pojemność i 3 cylindry
Zgrabny i dobrze prowadzący się samochód. Bardzo dobre światła LEDowe. Wersja Style z pakietem dodatkowym i Full LED.
Silnik pomimo 3 cylindrów pracuje kulturalnie i przy wyższych prędkościach np na autostradzie nie wyje. Duży plus. Zaskoczył mnie i znajomych.
Skrzynia jak to w VAG - bardzo precyzyjna.
Samochód w wersji Style więc podstawowa wersja - zawieszenie nie lubi nierówności poprzecznych. Oprócz tego na dobrej jakości drodze trzyma się jak przyklejone. W wyższych wersjach np FR można domówić adaptacyjne zawieszenie Dual Drive - warto dopłacić. Jeździłem na demówce i jest różnica.
Lusterka nie każdemu przypadną do gustu bo są małe ale wyglądają bardzo fajnie. Widoczność do tyłu taka sobie.
Od razu wiedziałem gdzie sięgać ręką po dane pokrętło czy guzik - duży plus.
Klimatyzacja mogłaby być bardziej wydajna. Ale mam manualną. Sprężarka czasem wydaje nieprzyjemny dźwięk ale to norma w VAG - czy w Leonie, Golfie czy Octavi.
Z przodu jest dobrze - mam 180cm i bez problemu znajduję pozycję. Z tyłu nie wiem bo tam nie siedzę.
Bardzo dobre wyciszenie jak na ten segment i klase samochodu - praktycznie poza szumem gównianych fabrycznych opon Bridgestone do wnętrza nie przenikają żadne nieprzyjemne dźwięki. Na autostradzie 140-160km/h nie ma żadnych świstów ze słupków czy też z lusterek.
Ciężko się wypowiedzieć - auto nowe - przegląd w Seacie najtańszy w całej grupie VAG.
Cena trochę za wysoka w topowych pakietach - warto się targować - ale z tym coraz ciężej bo Seat przeżywa złote czasy sprzedaży.
Nowy samochód
Nowy samochód