Ocena kierowcy - Seat Ibiza V Hatchback 5d

Krzysztof, 5 lat temu
Silnik 1.0 TSI 95KM 70kW
Rok produkcji 2017
Seat Ibiza V Hatchback 5d 1.0 TSI 95KM 70kW 2017-2021 - Oceń swoje auto
Silnik : Zobaczymy jak będzie dalej, na razie nic z obiegowych opinii o TSI się nie sprawdza
Świetny samochód, który po świetnym pierwszym wrażeniu tylko zyskuje w czasie eksploatacji. Silnik tsi spisuje się świetnie, polecam tez reflektory LED - świetnie wyglądają i niezłe świecą.
Silnik sprawnie wkręca się na obroty i zapewnia naprawdę niezła dynamikę tak w mieście, jak i na trasie. Jazda autostradowa nie nastręcza jakichkolwiek problemów, prędkości 140-150 km/h osiągane są bez żadnych trudności.
Mechanizm działa poprawnie, choć sporadycznie mam problemu z wrzuceniem 1ki
Auto pewne i bezpieczne w prowadzeniu. Zadziorne nastawy zawieszenia aż proszą się o szybsze pokonywanie zakrętów a układ kierowniczy cieszy precyzja i idealnie (jak dla mnie) wyważoną siłą wspomagania
Tu skupię się na wyglądzie...tak rok temu jak i dziś nie ma dla mnie ładniejszego auta w segmencie. Nadal uśmiecham się otwierając bramę garażu :)
Tutaj ocena standardowa dla klasy... do przodu i w boku poprawnie, gorzej do tylu, ale z czujnikami parkowania nie stanowi to jakiegokolwiek problemu
Wszystkie przełączniki są na miejscu a obsługa jest łatwa i przyjemna. Świetny wyświetlacz dotykowy+sterowanie przy kierownicy. Z uwag: podłokietnik przy maks.przesunieciu do przodu wchodzi w kolizje z dźwignią ręcznego
Ogrzewanie działa skutecznie, klimatyzacja poprawnie...choć widzę pole do poprawy w skuteczności schładzania wnętrza.
Auto bardzo przestronne, całkiem wygodne dla czterech osób. Również bagażnik jak dotąd okazuje się wystarczający, a dwukrotnie auto wiozło moją skromną rodzinę 2+1 na wakacje
Szczególnie istotna dla mnie cecha i w dużej mierze wlasnie wyciszenie skusiło mnie poza wyglądem do zakupu wlasnie Ibizy. Auto wyciszone jest po prostu dobrze, nie tylko jak na swoją klasę.
Po roku postanowiłem wymienić olej pomimo braku takiego obowiązku. Koszt w ASO jak praktycznie w każdej innej marce. Ibiza ma 4 lata gwarancji i bardzo plusuje niskim zużyciem paliwa.
Nie mam uwag, początkowo wysoka subiektywnie cena zakupu w stosunku do konkurencji szybko przestała mieć znaczenie w obliczu jakości produktu,który się otrzymuje.
Z autem nie dzieje się nic. Podczas akcji naprawczej naprawiono zatrzask tylnego środkowego pasa bezpieczeństwa i tyle.
Zero usterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 TSI 95KM 70kW [l/100km]