Ocena kierowcy - Seat Ibiza V Hatchback 5d

Krzysztof, 6 lat temu
Silnik 1.0 TSI 95KM 70kW
Rok produkcji 2017
Seat Ibiza V Hatchback 5d 1.0 TSI 95KM 70kW 2017-2021 - Oceń swoje auto
Silnik : Auto jest dynamiczne i do tego naprawdę ciche - dwie cechy, których nie miał mój poprzedni samochód ;)
Bardzo fajne auto - nowoczesne, dobrze wygląda, dobrze jeździ a do tego jest zaskakująco przestronne. Dowód na to, że może być i praktycznie i przyjemnie. Polecam wersję z oświetleniem fullLED. Raz, że lepiej wygląda a dwa - jakość oświetlenia jest naprawdę rewelacyjna.
3 cylindrowiec, który zaskakuje kulturą pracy. Oczywiście, że słychać(ale tylko przy wysokich obrotach) i czuć (tu z kolei przy niskich obrotach) ile garów pod maską, ale - przyśpiesza dzielnie, kręci się błyskawicznie i wysoko.
Akurat po skrzyni spodziewałem się nieco więcej.. chodzi dobrze, ale miewa dziwne przygody przy 1.
Auto świetnie trzyma się drogi, żadnych problemów przy nawet dynamiczniejszym pokonywaniu zakrętów. Układ kierowniczy działa doskonale - nie ma problemów z wczuciem się w auto.
Auto ma ostre kształty, co odbija się np. na powierzchni i kształcie lusterek, ale nie zauważyłem istotnych dla mnie utrudnień. Widoczność do tyłu nie jest wzorowa ale przy tej długości auta to żaden problem.
Brak jakichkolwiek uwag. Wszystko pod ręką i w miejscu gdzie możnaby się tego spodziewać.
Wydajność klimatyzacji poprawna, nawiew pracuje dość cicho z ogrzewania natomiast jeszcze nie korzystałem.
Auto jest naprawdę przestonne. Mam 180 cm wzrostu i po zajęciu wygodnie miejsca za kierownicą spokojnie i z zapasem przestrzeni na kolana siadam też z tyłu. Oczywiście tylna kanapa raczej dla 2 osób niż 3 - ale to dotyczy większości aut, również sporo większych. Ogólnie ilość miejsca bardzo pozytywnie zaskakuje. Podobnie bagażnik. Owszem w poprzednim kombi miałem prawie 600 l, ale przy tej wielkości auta nie mam żadnych uwag.
Auto jest naprawdę dobrze wyciszone. Silnik nawet przy prędkościach autostradowych nie jest uciążliwy.. ba! jest ledwo słyszalny, większość hałasu generują opony + przy wyższych prędkościach szumy wiatru, ale nawet wtedy komfort jazdy jest wysoki.
Auto jest nowe, 4 lata gwarancji - trudno debatować o kosztach. Póki co cieszy umiarkowany apetyt na paliwo - sporo jednak zależy od stylu jazdy, a auto zachęca do jazdy dynamicznej ;)
Ibiza nie była najtańsza, ale oferuje wiele fajnych rozwiązań w ciągle rozsądnej cenie. Do tego (choć to oczywiście kwestia gustu) jak dla mnie jest bezkonkurencyjna w swojej klasie pod względem designu.
Zdziwiłbym się, gdyby się pojawiły. Nie pojawiły się - więc i się nie dziwię :)
Nie przy tym przebiegu i niech tak pozostanie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 TSI 95KM 70kW [l/100km]

5,7