Ocena kierowcy - Seat Marbella

Bartek, 18 lat temu
Rok produkcji 1989
Seat Marbella 0.8 34KM 25kW 1986-1993 - Oceń swoje auto
Autko oceniam na 5. Fajne, wdzięczne autko. Wszędzie ze mną: w tłocznym mieście, trasie szybkiego ruchu i leśnych bezdrożach (a tam często bom leśnik)
silnik pracuje równo, bez zastrzeżeń. Przyspieszenie zadowalające jak na taki silniczek. Bardzo dobrze jeździ sie na gazie! Minimalnie słabszy z dużym obciążeniem - docenia się wtedy benzynę.
Przydałaby się piątka. Za to 4 bardzo elastyczna.
Nie jest to rewelacja, ale wystarcza. Podczas szybszej jazdy wykazuje skłonności do podfruwania na nierównościach.
W sumie wszystko na swoim miejscu i w zasięgu ręki. Mankamentem jest może nieodbijanie kierunkowskazów po wyprostowaniu kierownicy, ale można się przyzwyczaić. (a może to tylko w mojej Marbellce tak to jest???). Tylna kanapa b.szybka w demontażu - wtedy sie okazuje jaka ta Marbellka WIELKA!
Czasami trochę wieje z otworów pod przednią szybą. Zmodernizowałem sobie ten mankament i poprostu je zatykam! No i od razu cieplej i CISZEJ!!!
Kierowca i pasażer obok mają dużą swobodę. Niestety z tyłu atrapa kanapy. Miałem kiedyś przejażdżkę w pięciu chłopa marbellką. Z tyłu - z ich trzech zrobiła się jedna niekształtna masa. Ja jako kierowca cierpiałem od kolan wbijających się w me plecy! No i zawieszenie słabe. Samochód raczej powinien być 4 osobowy.
Oj oj! słabo...
Takim autem to można jeździć! Jest tanio, a poza tym narazie bez wkładu finansowego na usterki.
Takie cudowne autko, a takie tanie! Polecam studentom i nie tylko...
Narazie nawalił mi tylko wskaźnik paliwa - coś na stykach przy pływaku. Naprawiałem to już trzy razy! Jak nawaliło po raz czwarty - wymiękłem! I tak jeżdże na gaziku. Mam też pompke do spryskiwaczy taką jak w starych 126p - ręczną! Coś tam sie zapych i powietrza łapie. Troche denerwuje, ale "nic to".
odpukać.....

LPG - zużycie paliwa dla silnika 0.8 34KM 25kW [l/100km]