Ocena kierowcy - Seat Marbella

sniper, 16 lat temu
Silnik 0.9 KAT 40KM 29kW
Rok produkcji 1995
Seat Marbella 0.9 KAT 40KM 29kW 1990-1996 - Oceń swoje auto
Ogólnie fajne autko, wizualnie bardzo przekonujące, o niebo lepsze od cienkiego i malucha
Silniczek niczego sobie, pracuje równo, wszędzie jest łatwy dostęp. Nie jest oczywiście tak zrywny jak np. Seicento, ale nie narzekam. Rozpędza się co prawda długo ale jak się rozbuja to można spokojnie 120km/h pojechać.
Skrzynia dosyć elastyczna, szczególnie 5 bieg. Nawet przy największych górkach, przy pełnym stanie osobowym i bagażowym daje radę na trójeczce. Osobiście mam problem z synchronizatorem 2 biegu, ale to nie norma.
Auto jest stosunkowo wysokie w porównaniu do pozostałych wymiarów, ale nie wpływa to na pogorszenie jego przyczepności do drogi. Gładko pokonuje zakręty, nawet te ostrzejsze przy większych prędkościach. Super się manewruje na małej przestrzeni.Hamulce super.
Bardzo dobra! Z przodu nic nie przeszkadza, tył również przejrzysty, choć kiedy z tyłu siądą 2 wyższe osoby to zasłaniają nieco przez wyższe usytuowanie tylnej kanapy. W lusterkach wszystko widać.Brakuje wycieraczki tylnej. Drażni trochę jedna wycieraczka przednia.
Wszystko pod ręką.
Jeśli chodzi o chłodzenie w lecie to jest super. Jak się otworzy boczne wloty powietrza i dodatkowo włączy dmuchawę to jest cool. W zimie rozgrzewa się tak po 10 min i dobrze grzeje. Bardzo dobrze działa ogrzewanie tylnej szyby. Jedyny minus to zbyt głośna praca dmuchawy na drugim biegu.
Z przodu miejsca jest dość zarówno na nogi jak i na resztę ciała. Z tyłu nieco gorzej, przynajmniej dla mnie (mam 182 cm wzrostu). Tylna kanapa wygodna dla dwóch osób.
No tym to akurat Marbelka nie grzeszy. Przy spokojnej jeździe(60-70 km/h) hałas silnika jest umiarkowany. Przy 80 robi sie już głośno, a powyżej 100 to regularny hałas, ale można jeszcze pogadać:)
Autko ekonomiczne na trasie-w granicach 5,5l(zależy jak sie jedzie), w mieście bez rewelacji-wypije nawet koło 6,5l.
Dobre autko za małą kasę
Póki co nie mogę złego słowa powiedzieć. Oczywiście trzeba było troszkę czasu poświęcić-wymiana filtrów(powietrza, oleju, paliwa), wymiana oleju. Mam dodatkowo mały problem który nie przeszkadza w uzytkowaniu auta ale czasem jest drażniący. Mianowicie wskaźnik paliwa działa odwrotnie niż powinien-gdy bak jest pełny pokazuje 0, a jak bliża sie rezerwa to wskazówka przeskakuje na maks.
Wymieniłem tłumik-300 zł, piasty z przodu i z tyłu-400 zł, cewkę zapłonową, uszczelkę między skrzynią a silnikiem, no i oczywiście cały czas mam problem ze skrzynią, co doprowadzi chyba do jej wymiany...

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.9 KAT 40KM 29kW [l/100km]

Seat Marbella