Ocena kierowcy - Seat Toledo I

przemek_wrobel@poczta.onet.pl, 22 lat temu
Silnik 1.6 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1994
Seat Toledo I 1.6 i 75KM 55kW 1993-1999 - Oceń swoje auto
ogołnie rzecz biorąc to samochód jest zajebiście wygodny. niestety biorąc pod uwagę nasze drogi nie ma regół wszystko kiedyś się zużyje i wytrzepie. długie dystanse nie są uciążliwe. bardzo lubię swój samochód i powiem szczerze miałbym problem na jaki go zamienić. chyba że na nowego Toledo. części są tanie ale trzeba się natrudzić żeby znaleźć tanie, ogólnie cały silnik to VW Golf II - taniocha. nie dokonywałem żadnych przeróbek tuningowych, po prostu nie chcę. bo bym zapomiał po złożeniu siedzeń jestem posiadaczem małej ciężarówki. zajebiście wielki bagażnik.
jak na razie to tylko regularnie wymieniam olej, świece, paski klinowe, wymieniałem oring na przedniej osi - zmęczenie materiału i nic więcej, żadnych wycieków. powyżej 160 km/h słychać troszkę silnik, jazda do 120 km/h to cisza, szum opon, muzyka..., prawdziwa niemiecka konstrukcja - niemiec potrafi. silnik jest super.
u mnie biegi wchodzą super. na bieg wsteczny nie narzekam, nigdy mi się nie zaciął.
przy pustym bagażniku trochę znosi tył. dodajemy "worek ziemniaków" i jazda jak po szynach. extra.
do przodu super. tył - niestety wysoki bagażnik - kwestia przyzwyczajenia
jak na rok 1994 to ergonomia jest świetna, wszystko na miejscu. wygodne fotele z przodu i z tyłu. nie odczuwa się długich podróży.
po kilku minutach gdy na dworze jest np. -10 st. C to w środeczku jest ciepluteńko. obieg powietrza świetny. w lecie można sobie otworzyć okno.
dużo miejsca, można wyciągnąć pożądnie nogi, z tyłu usiądzie wysoka osoba.
uważam że do 120 km/h w samochodzie panują doskonałe warunki do jadzy, jest cicho, sprzęt grający zamienia wnętrze na małą salę koncertową doskonała akustyka - mam 6 głośników: z tyłu, w przednich drzwiach i w desce rozdzielczej (wszystkie montowane do fabrycznie zaprojektowanych otworów), na dziurach jest słyszalne zawieszenie
jak na 102 tyś. całkiem dobre: miasto - ok. 9l, trasa - 7,5l. przy prędkości ekonomicznej tj. do 110 km/h.
samochód tani w eksploatacji. za tę kwotę zakupu to tylko przyjemność z jazdy. oby tak dalej. Prawdziwie Hiszpański tepmperament.
jedyną rzeczą która się zepsuła, faktycznie zurzyła to gumowy wężyk olejoodporny wychodzący od serwo do silnika - dowiedziałem się że to najczęstsza usterka w tym samochodzie, trochę szarpie silnikiem, nierówne obroty (w sklepie chcieli 70 PLN, a w autoryzowanym serwisie SEATA kupiłem na metry i zapłaciłem za 20 cm kawałek wyba 5 PLN. czasami warto samemu pokombinować! - rzecz ciekawa awarii ulegają jedynie seryjnie zamontowane wężyki, za cienka guma) - wymieniałem amortyzatory z przodu.
jak na razie to padło mi łożysko lewy tył, niestety jedynie warsztat nie mam odpowiednich narzędzi.

Usterki Seat Toledo I

Seat Toledo I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu