Ocena kierowcy - Seat Toledo I

Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 1998
Seat Toledo I 1.9 TDI 110KM 81kW 1996-1999 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
auto w srodku ładne, mam wersje Magnus czyli pełna elektryka i klimatyzacja, abs itp, do tego wykończenie imitacja drewna która świetnie poprawia wygląd auta, na zewnątrz troche kanciaste. fajne auto do codziennego użytkowania, pojemne, tanie w kupnie i utrzymaniu. każdy kto wsiada jest pod wrażeniem. tylny spojler i hokej na przednim zderzaku sprawiają że autko wygłąda zadziornie. lepiej zapłacić więcej i kupić porządną wersje
110 koni, dynamiczna jazda, małe spalanie, to nie pierwszy mój tdi ale kulturą ustępuje silnikom na pompowtryskach. części tanie, brak dwumasy, zero wycieków, awarii brak najmniejsze spalanie odnotowałem 3,8 przy 90km/h, 6,5 litrów przy 170
skrzynia pracuje dobrze, jedynka wchodzi na za niskich obrotach
zawieszenie dość trwałe, części za grosze. rzadko jezdze z kims wiec nie zauważyłem na razie problemów z zawieszeniem ale jak pisałem wymiana to najczesciej elementy metalowo-gumowe ktore są śmiesznie tanie. za osłony przegubów płaciłem 18zł pomimo to zawieszenie jest moim zdaniem za miękkie i nawet na delikatnych łukach auto buja sie jak stary tapczan
widocznsc dobra. auto jest wąskie i długie , lusterka wystarczające. słabe światłą mijania, świetne światła przeciwmgielne
wygodnie sie siedzi, duzo miejsca z przodu, pasazerowie z tyłu tez nie narzekają. do tego ten ogromny bagażnik. mam zamontowany dodatkowy podłokietnik, świetna sprawa, regulacja foteli wystarczająca
auto nagrzewa sie bardzo szybko nawet zimą. oczywiscie to diesel i trzeba troche zaczekac. nawiew bardzo mocny, badziewny filtr pyłkowy, jakkolwiek tego nie nazwać, ale są na to sposoby klimatyzacja bardzo wydajna, przy 40 stopniach latem w środku potrafi zrobić sie w krótką chwile naprawde zimno ale to dlatego że do systemu wchodzi spora ilość freonu
uważam że jest przyzwoicie, z przodu pod dostatkiem, z tyłu wystarczająco. nawet w 5 osób nie jest ciasno
tdi cichym silnikiem nie jest a i wyciszenie w toledo nie jest na najwyzszym poziomie, przy 120 denerwuje juz szum wiatru
jak pisałem - tani w zakupie i eksploatacji, masa zamienników. lepiej zapłacic więcej za auto z konca produkcji, nowsze i lepiej utrzymane auto niz pozniej kombinować przy naprawach spalanie w miescie jakies 5-6 litrów nie ekonomicznie, trasa 4 przy 95km/h
jak za te pieniądze to jakość świetna
przez 2 lata wymieniłem silniczek od szyb koszt 25 zł. osłony przegubów, tulejki z przodu, klocki
złapałem gume

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 110KM 81kW [l/100km]