Ocena kierowcy - Seat Toledo I

Polecam, Patryk Stotko, 9 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1996
Seat Toledo I 1.9 TDI 90KM 66kW 1995-1999 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik normalnie "igła". Nie ma większych problemów. Jak się dba (wymienia olej, pasek rozrządu, nie "ciśnie" ciągle na maksymalnych obrotach) jest po prostu niezawodny. Bardzo niskie spalanie (można zejść poniżej 4 litrów/100km!).
Karoseria : Szybko rdzewieje, "gnije"- podobnie jak w Golfie III.
Trochę "kanciasty", ale ogólnie bardzo ładny z wyglądu. Bagażnik ogromny. Plastiki trochę niedopracowane, mogli się bardziej postarać. Ogólnie nie narzekam.
Krótko mówiąc- jak się dba to jest praktycznie niezawodny.
Mam lekki problem z "1." "2." i wstecznym. Na "zimnym" silniku i przy redukcji z "3" trudno wchodzi dwójka, podobnie jedynka przy redukcji z dwójki. Wsteczny natomiast przy gorącym silniku ma problem, że nie chce po prostu "wbić". Ogólnie jest w porządku.
Problem polega na braku wycieraczki na tylnej szybie- w czasie deszczu lub po prostu jak jest zabrudzona to nic nie widać. Widziałem niektórych ludzi narzekających na światła- są bardzo dobre (porównując ze światłami w Audi A4 B5).
Ogrzewanie bardzo dobre, 4 stopnie regulacji nawiewu. Jak ktoś nie ma klimatyzacji, przez okres letni musi się zdać na otwierane szyby.
Z Przodu miejsca bardzo dużo, pasażerów nigdy nie słyszałem, aby narzekali na brak miejsca.
Słychać trochę silnik (w końcu Diesel), ale przynajmniej wnętrze nie "klekocze" gdy silnik pracuje na niższych obrotach (w odróżnieniu od Golfa II).
Na paliwo wiele nie wydacie jak będziecie jeździć spokojnie. Naprawy są bardzo tanie, części również tanie. Niektóre naprawy można przeprowadzić samemu.
Nie ma co dużo wymagać od "starego" auta. Na dojazd do pracy lub wożenie czegokolwiek w pojemnym bagażniku jak najbardziej spełni oczekiwania.
Jedyne drobne usterki, które mnie dotychczas spotkały to popalone bezpieczniki.
Na szczęście na razie nic poważnego się nie stało.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

5,7