Ocena kierowcy - Seat Toledo II

bartus-1987_1987@tlen.pl, 16 lat temu
Rok produkcji 2000
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Seat Toledo II 1.6 100KM 74kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Inne : dosc zrywny silnik o ladnym brzmieniu , solidnosc oraz to ze po tylu latach nadal nie opatrzyl sie.
Zawieszenie : czasami jakies gunki za 20 zeta i podobno laczniki stabilizatora (u mnie tego problemu nie bylo)
Przeniesienie napędu : gdzies slyszlale ze silniki 1.6 maja slaba skrzynie biegow..ja opsolutnie nie potwierdzam
Inne : czasami skrzypi tylne oparcie kanapy...rada izolacja obkrecic bolec za ktory rygluje sie oparcie.
bardzi ladny oraz udany samochod ...mozna smialo polecic . technologia niemiecka w najlepszym bardzo sprawdzonym dosc prostym wydaniu przez co niezawodnym. Samochod sliczny o hiszpanskiej goracej urodzie ...w czerni oraz ladnymi aluskami wg mnie jest sliczny .smialo mozna stawiac kolo o wiele lepszych i nie czuje sie wstydu .
naprawde jak na 1,6 jest bardzo oki...silnik elastyczny (8zaworow) od 2 tys idzie wiec jak sie nie chce nie trzeba czesto machac biegami..najlepiej czuje sie od 3.5-5.5 wtedy naprawde fajnie idzie pod warunkiem ze nie jest obladowany..wtedy jest troche gorzej ale i tak daje rade. Naprawde jego 101KM wystarczy do normalnej jazdy. Jestem mloda dynamiczna osoba..zasowam nim co dziennie i naprawde nie widze jakis wielkich brakow ...od 95 lekko wciska, do 120-30 naprawde wiecej nie trzeba ,do 170 idzie rowno a maks nie sprawdzalem ale 180 przekracza lekko wiec jest bardzo prawdopodobne ze swoje 188 przekroczy :)..oczywiscie mocy nigdy nie jest zawiele ale z tym co jest mozna zyc. Jak sie go podkreci na obrotach mozna na trasie latac za lepszymi furami przy odrobinie wprawy i poznaniu charakterystyki motoru. Na LPG silnik pracuje jak narazie bardzo dobrze ..minimalnie drzu na wolnych obrotach ale to jest tak suptelne ze prawie nie wyczówalne pewnie mozna to skorygowac . Osiagi duzo sie nie zmienily chociaz na gazie jest troche mniej zrywny ale roznica jest naprawde nie duza . Silnik z tego co mi wiadomo dobrze znosi gaz pod warunkiem oczywiscie ze to sekwencja . Poza oczywiscie dieselami (110-150KM )polecam mniej wymagajacym ta jednostke bo pali wzglednie nie duzo a jest dosc zrywny...z benzyn warto popatrzec na 2.3 V5 nie pali duzo wiecej niz 1.8 ale mocy i elastycznosci jest od gromaj . Uciekac od 1.4 75KM toc to nieporozumienie totalnie nie pasuje do samochodu a do tego psuje sie do tego pali podobnie co 1.6 !!
Jak narazie jest bardzo dobrze ...biegi wchodza dosc latwo ...moglyby z wieksza lekkoscia ale nie ma na co nazekac . Jest spoko...na 2 ce osiaga 95km/h a na 3 ce 135 km/h ;) wiec poprzeciagac mozna ...dosc krutka 5 tka przec co dobrze na niej idzie ale przy predkosciach od 150 troche glosno (4.5 tys obr) ...szkoda ze nie ma 6 tki :P byloby wtedy idealnie
No to jest naprawde super ...komfor i sport w jednym po zakretach lata sie niesamowicie ..szybciek kierowca speka nic przy oczywiscie umiejetnym wchodzeniu w zakrety uslyszy pisk . Pieknie sie prowadzi ...bardzo latwy w opanowaniu na sniegu lekko podsterowny ale to norma w przednionapendowce ...wystarczy zdjac noge z gazu i po problemie ...zawieszenie bomba :)
poza tofaniem jest bardzo dobrze .
Super deska od audi a3 bardzo solidna ..po wylu latach czuje sie nak w nowce. Przelaczniki pod reka zebym nawet chcial to nie moge sie przyczepic . A no i fajne miekkie wykonczenie gornej czesci tablicy rozdzielczej o nasywnym ksztalcie ....wydaje sie ze jedzie sie wiekszym samochodem niz w rzeczywistosci.
ogrzewanie pyszne ..u mnie z chlodzeniem problem ...moj nie ma klimy a do tego jest czarny ...niestety to jest jedyny minus mojego egzemplarza. Ubolewam nad tym baaardzo
toledo II ma plyte do golfa IV wiec to kompakt i tak rowniez jest w srodku . Z przodu jest bardzo wygodnie z tylu jednak zbyt przytulnie ..brakuje miejsca na nogi . To jest samochod dla 4 osob o srednim wzroscie wtedy nikt nie jest zmeczony i pognieciony.
Naprawde cicho od ..nic nie mozna zlego o nim powiedziec. Glosno robi sie dopiero od 150km/h w gore a tak normalnie jest bardzo cicho. Ladny dzwiek silnika ...jakby mial pod maska wiecej niz jest
benzyna-- srednio mi palil przy zwawaje jezdzie 7.3-7.6 srednio do maksymalnych 9 w miescie . LPG mi wychodzi srednio 9-10 dm3 maks jeszcze nie wiem ale raz bylo 11.5 ...przy cenie 1.98 zl jest bardzo tanio...setka kosztuje mniej niz 20 zeta czyli jazda tania jak w tico :) oby tylko nie podniesli ceny gazu
teraz mozna kupic za makra kase ...kiedys jak byl produkowany tez nie byl drogi szczegolnie w ostatnich latach kiedy wychodzily limitowane edycje
jesli chodzi o moj egzemplaz to prawdziwy okaz niemieckiej solidnosci ..nic tylko elemanty eksplatacyjne ..80 tys przebiegu i z niezapowiedzianych wymian tylko zarowki .Oby tak dalej...chociaz musze przyznac ze dlab o niego baardzo wszystkie przeglady ma robiony chociaz nie w aso ..chociaz aso wcale nie jest takie dobre ..prywatni bardziej sie staraja
nic ...jak do tej pory wierny przyjaciel

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 100KM 74kW [l/100km]

7,7