Ocena kierowcy - Seat Toledo II

Misiek, 12 lat temu
Rok produkcji 2000
Seat Toledo II 1.6 100KM 74kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : na poczatku nie bralem tego silnika pod uwage bo wydawal sie za slaby, ale okazalo sie inaczej. jasne ze jesli ktos musi miec 150 KM to sie rozczaruje ale dla mnie to wystarczajace zródlo napedu. bez problemu polyka nawet mocniejsze wozy.
swietny samochód dla mlodego i dunamicznego pana domu:) wyglada swietnie i kazdy mowi ze jest fajny. moj jest niebieski metalic i wyglada swietnie nawet na 15\" alusach z audi a3. komfort jazdy super, dunamika nie pozostawia nic do zyczenia. wyp mojej wersji jest bogate: pelna elektryka szyb i lusterek, climatronic, podlokietniki przód i tyl, tempomat i wiele przydatnych gadzetów. nie ma wstydu nawet przy nowych kompaktach w salonach. auto godne polecenia szczegolnie w bogatej wersji.
jak na 100 KM bardzo zrywny i dynamiczny. Świetna elastyczność i przyjemny dźwięk silnika:) zaletą jest prosta konstrukcja która gwarantuje niezawodnosc i w razie czego niskie koszty ewentualnych napraw. Trudno sie do czegos doczepić. No moze zużycie paliwa. u mnie srednio 8-9 litra (lubie dynamicznie jeździć) ale żwawe kuce muszą jeść:) nic wiecej nie potrzeba.
biegi zestopniowane idealnie do tego silnika:)na 2 pojedzie 95 a na 3 - 135! wystarczy do wyprzedzania. max jechalem 200! predkosc podróżna 150 - 160 jest idealna. w srodku mozna rozmawiac bez podnoszenia glosu i nie trzeba mocno wciskac gazu. nawet na 5 dobrze przyspiesza, nie trzeba redukowac. biegi wchodza z lekkim oporem ale dla mnie to zaleta:) (sportowe skrzynie tak dzialaja) ogólnie brak wad.
autko swietnie sie prowadzi i jezdzi jak po szynach. wspomaganie idealne. nie za mocne nie za slabe:)bardzo dobra trakcja. mozna szybko ruszyc i nie musi towazyszyc temu pisk opon. jak na samochod z 2000 roku swietne hamulce.
do przodu jest super. do tyłu..... no cóż. wkoncu wszystkie sedany nie sa dobre w tej konkurencji. u mnie dodatkowo roleta na tylnej szybie. wyglada super ale ogranicza dodatkowo widocznosc. szczególnie w nocy. ale jezdzi sie do przodu;) a tu jest wszystko ok.
wszystko jest na swoim miejscu i dobrze przemyślane. kazdy przełącznik jest dokładnie tam gdzie sie go spodziewam. podlokietnik z przodu dodatkowo podnosi komfort. jest naprawde ok.
ogrzewsanie swietne. napewno w polskie zimy nie zmarzniemy. climatronic ma dodatkowo funkcje odszraniania szyb. dziala swietnie. po gora 10 minutach szyby odmarzniete i czyste:) w lato klima dziala jak nalezy. szybko schladza i dobrze utrzymuje wybrana temperature. daleka podróż w upal nie jest udreka:) wrecz przeciwnie. moglbym wogole nie wychodzic z auta. brakuje tylko chlodzenia schowka. ale jak wysunie sie uchwyt na kubek i da sie tam napój to bedzie chlodny:) (nawiew z klimy jest na przeciwko uchwytu)
z przodu świetnie. mam 186cm wzrostu i nie narzekam na brak miejsca. siedzi sie bardzo wygodnie. ma szerokosci tez nie brakuje cm. z tyłu juz jest gozej. troche brakuje miejsca na nogi. ale nie jest ciasno. raczej bardzo przytulnie. ja jednak jezdze zawsze z przodu a woze raczej tylko zonke wiec jestem zadowolony. bagaznik za to przepastny. jedyna wada to waski otwor zaladunkowy. ale to tez wada wszystkich sedanow.
i tu kolejna mocna strona. przy normalnych predkosciach do 150 cicho. mozna rozmawiac szeptem. na postoju nie slychac czy silnik chodzi. poprzednio jezdzilem felicja i bylo znacznie glosniej. 180 w seacie to jak 100 w felicji.
tu z jednej strony 8-9 l/100 to dluzo. z drugiej za komfort jaki daje ten samochod to rozsadne zuzycie. moja wersja jest ciezka 1229 kg. najnizej zszedlem do 7,3l/100km ale to jest delikatna jazda. najwiecej udalo mi sie 10,5 ;/ ceny czesci tez nie sa wygorowane jak na samochod tej klasy.
choc 15 tys za samochod 10 letni to nie malo to patrzac na jakosc i komfort oraz wyposazenie to jest to jedna z najlepszych ofert. samochód wyglada na drozszy i mlodszy niz jest w rzeczywistosci:)do tego nie ma problemu z korozja :)
rok bez problemow. wymienialem tylko to co sie zużyło. klocki hamulcowe, rozrzad itp. auto bezproblematyczne. wszystko dostepne w sklepach od zaraz. 2 razy przepalila mi sie zarowka i to wszystko.
powaznych usterek nie odnotowalem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 100KM 74kW [l/100km]

8,6