Ocena kierowcy - Seat Toledo II

kadryjanek, 6 lat temu
Silnik 1.6 16V 105KM 77kW
Rok produkcji 2003
Seat Toledo II 1.6 16V 105KM 77kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Wysoka kultura pracy, niezawodoność.
Inne : Typowe userki dla tego modelu: klamka bagażnika, podnośnik szyby i uszczelki.
Całościowo auto oceniam na dobry z dużym plusem. Pojemny bagażnik, niezwodny silnik o dużej kulutrze pracy - świetnie sprawdzał się dla rodziny 2+2. Auto kupiłem z oryginalnym przebiegiem 144k od pierwszego właściciela. Bardzo ładna linia pomimo swoich lat. Na minus: problem z klamką bagażnika (częsta przypadłość tego modelu), problem z uszczelkami dzrzwi oraz podnośnikiem szyby kierowcy - na szczęście naprwa nie kosztuje wiele (wymiana na gotowy moduł).
Silnik pracuje bardzo cicho ale niestety nie jest zbyt ekonomiczny.
Skrzynia manuala 5-biegowa pracuje bardzo OK. Niestety na trasie brakuje 6 biegu...
Jest poprawnie ale mam wrażenie że trochę "pływa" i gorzej trzyma się drogi niż mój poprzeznik: Honda Civic.
Auto bardzo dobrze zabezpieczone przed korozją. Dodatkowo zrobiłem kompleksową konserwację podwozia i auto w momencie sprzedaży wyglądało bardzo dobrze.
Widoczność OK - brakuje wycieraczki tylnej szyby.
Przydałoby się kilka dodatkowych schowków.
Klimatyzacja automatyczna działał bez zastrzeżeń.
Z przodu miejsca jest pod dostakiem, z tyłu natomiast przydałoby się troche więcej miejsca na nogi.
Jak już pisałem wcześniej - silnik pracował bardzo cicho. Początkowo trudno było mi się przyzwyczaić do tak cichej pracy przy niskich obrotach. Przy większych prędkościach jest już gorzej.
Przede wszystkim części ekspoltacyjne: filtry, amortyzator, podnośnik szyby, klamka bagażnika, tarcze, klocki i cewka.
Bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Niestety trudno o zadbany / mało wyjeżdzony egzemplarz. Zależało mi na benzynie bo Diesle były mocno wytłuczone.
Dość irytujący problem z bagażnikiem, podnośnikiem szyby i uszczelką drzwi kierowcy.
Nie miałem żadnych większych problemów z autem. Auto zostało unieruchomione tylko raz z powodu przepalonej cewki.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 105KM 77kW [l/100km]

Usterki Seat Toledo II