Ocena kierowcy - Seat Toledo II

Rok produkcji 2004
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Seat Toledo II 1.6 16V 105KM 77kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
Inne : Całokształt mnie zaskoczył , to naprawdę zwinne , oszczędne i ładne auto
Auto tanie w eksploatacji, części dostępne i tanie , spalanie gazu 9,5 na krótkich trasach
Nigdy nie dolalem oleju , nigdy nic się nie zepsuło , jedynie po zainstalowaniu gazu zmieniłem świece i cewkę zapłonu
Ciężko wchodzą biegi nie zawsze chce wskoczyć 1 lub wsteczny
Dobrze się prowadzi , kontrola trakcji pomaga w zimie gdy się mieszka w górach , ale przy podjazdach lepiej wyłączyć bo silnik przy esp zrzuca obroty i nie można się rozpędzić , samochód stabilny chociaż dość nisko zawieszony
Kupowałem 7 lat temu były dwa ogniska rdzy i 3 odpryski na masce oraz do zrobienia była konserwacja podwozia , nie ruszałem ani lakieru ani spodu i nic się nie powiększyło więc to miejsca gdzie pewnie ktoś otarł albo zarysował , konserwację jak się nie ma czasu samemu to lepiej nie ruszać bo zgnije szybciej niż jak się nie rusza , nie mam ani konserwacji ani rdzy
Do przodu i na bok ok , przy cofaniu ciężko ocenić odległość , lusterka bywają mylne a tylna szyba praktycznie nic nie pozwala zobaczyć , chyba że coś dosyć wysoko
Wszystko na miejscu , częściowo wylany panel klimatyzacji , często się spotyka , tylne szyby nie chowają się w drzwiach , wygodne lusterka , składają się el.na parkingu
Szybciutko się nagrzewa , ok 5 km i 90 stopni , klimatyzacja zwiększa spalanie o ok litr ale to normalne , kupiłem i była nabita w 50 procentach i wystarczyło na 6 lat , wylany panel zasłania stopnień natężenia nawiewu ale to akurat słychać więc da się żyć fajnie działa automatyczna klimatyzacja
Przedni rząd rewelacja a tylna kanapa dużo gorzej , bagażnik duży ale wnęka mała więc gabarytów nie wrzuci , plus za składane tylne siedzenia które tworzą równa podłogę z bagażnikiem
Cichutko w środku , trochę głośniej w przedziale 110 do. 130 powyżej znowu ciszej , nie znam przyczyny alee na autostradzie najlepiej mi się jeździ tak około 160 , nie za głośno a drogi ubywa
Mało pali , tanie części , praktycznie bezawaryjne
Kupiłem za 11 w 2015 roku więc tanio , wersja bogata , grzechem było by narzekać
Łożysko rozrusznika , świece , cewka , awaria otwierania klapy , wlew gazu nie zmieści się pod klapką od wlewu benzyny , linka ręcznego i drobiazgi w zawieszeniu
Brak poważnych usterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 105KM 77kW [l/100km]