Ocena kierowcy - Seat Toledo II

kwas, 15 lat temu
Silnik 2.3 V5 150KM 110kW
Rok produkcji 1999
Seat Toledo II 2.3 V5 150KM 110kW 1999-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Praca silnika oraz jego dźwiek jak zarówno kultura jest oszałamiająca jak na nieduże 2,3litra
Inne : plastiki trochę trzeszczą
Przeniesienie napędu : wada nie wada sprzęgło dwu masowe należy ostrożnie
Układ elektryczny : przepływomierz taki jak w 110km TDI ale bez przesady nie jest źle
POLECAM SERDECZNIE , nie aut bez wad ale to jest godne polecenia
Silnik BOMBA, nie znowu żeby miał niewiadomo ile mocy ale jest bardzo dobrze, łączy w sobie bardzo ładny dźwięk prawie jak V8 z dużo lepszą kulturą pracy niż rzędowa czwórka, no imomentem dostępnym nisko
Skrzynia dobrze bez wad , uważać trzeba na na dwu masowe koło zamachowe przy zakupie, nowe kosztuje przynajmniej 900zł
Układ jezdny ok, stare rozwiązanie z belką z tyłu za to proste w serwisie i praktycznie bezawaryjne, z przodu tylko raz na jakiś dłuższy czas łączniki stabilizatora padają, pozatym super się prowadzi ponieważ jest to samo zawieszenie co w golfie GTI, pewnie na zakrętach mimo dużego tyłu
Widoczność przód ok, do tyłu kiepsko bo sedan ale coś za coś wkońcu ogromny bagażnik
wnętrze od audi a3 idealnie
klimatronik bez dwóch zdań
Z przodu ok, podłokietnik inne bajery, z tyłu kiepsko ale to jak w każdym aucie z tej serii, a3,goolf iv,octavia, bora. taka ich uroda, wystarczy miejsca dla dwoje dorosłych osób a najlepiej na dłuższą mete przewozić tam dzieci
Wyciszenie dobre bez zarzutu, jak na tę klase to conajmniej jak w audi a3, lepiej niż w skodzie
Dla mnie bomba, 150 kucy i spalanie gazu na poziomie 10,5 11,5litra z benzyną przy gazie 1,9 zł mieszcze się spokojnie w 25zł-30zł za 100km. Tak jak dla mnie to idealny kompromis między autem na codzień a sprzętem do poszalenia na trasie.
Dużo łatwiej znaleźc zadbane V5 niż diesla który jest dużo głośniejszy, spalanie kosztorysowo jest podobne a kultura pracy benzyny jest przyjemniejsza !! PONIEWAŻ 1. ma dłuższe biegi moment również spory 2. spalanie zbliżone 3. cichsza praca 4. no i dźwięk którego nie przebije diesel
na razie nic nie mogę powiedzieć bo nic się nie zepsuło, podobno trzeba uważać na mechanizm wycieraczek bo jak smar zniknie to szybko się zacierają,
tu też nie mogę złego słowa powiedzieć ponieważ jedyne co wymieniałem to elementy eksploatacyjne, raz urwałem miske olejową \"jest nisko\" pasek klinowy, rolkę napinacza paska, pozatym silnik jest nałańcuchu co ogranicza wydatki na rozrząd, reszta płyny, olej itd, wytrzymałe tarcze hamulcowe, zawieszenie,łożyska, elementy gumowe itd, sam wydech spokojnie ma 10 lat i nie ma oznak zurzycia, zero rdzy

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.3 V5 150KM 110kW [l/100km]

11,6