Ocena kierowcy - Seat Toledo III

Ninja, 16 lat temu
Rok produkcji 2006
Seat Toledo III 1.6 102KM 75kW 2004-2009 - Oceń swoje auto
Inne : wyposażenie, przestrzeń i swoista elegancja - niedościgniony wzór dla innych aut za niecałe 60.000
wygodne i w miarę ekonomiczne auto dla 4-ro osobowej rodziny z furą bagażów :) szkoda że do 2.0 FSI nie można założyć instalacji SGI bez utraty gwarancji - bo silnik 1.6 jest zdecydowanie za słaby. Kilka upierdliwych drobnych usterek tylko troszkę psują dobre wrażenie. Auto jest piękne i się wyróżnia. W miarę fajne audio - tylko kto i po co wymyślił gwizdki w drzwiach nie skierowane w kierunku uszu ????
jak na 1.6 102KM obciążone niemal 1.5T to znośnie - silnik zdecydowanie za słaby na to auto (podobnie jak 1.9TDI). Najlepiej jeździło mi się na jazdach próbnych 2.0FSI 150KM. Nawet cena byłaby znośna - gdyby nie fakt, że nie da się zamontować LPG bez utraty gwarancji :( ?!?!
generalnie super - tylko czasem problemy z wrzuceniem wstecznego
trzymanie bez zarzutu - trochę trzęsie - no ale nie ma nic za darmo
szerokie słupki przednie na niektórych skrzyżowaniach potrafią zasłonić autobus albo auto ciężarowe ! szerokie słupki boczne skutecznie przeszkadzają przy wyjeździe tyłem autem zaparkowanym prostopadle do osi. Do tyłu widoczności nie ma - przed zakupem od razu zamówiłem czujniki - z nimi jest OK
na minus - nieoświetlony schowek i brudne ręce po otwarciu bagażnika (on jest brudny zawsze) totalny minus za brak otwierania bagażnika z miejsca kierowcy. Żeby złożyć antenę na myjni to trzeba położyć się na brudnym aucie. Cała reszta super
hmm - przy przebiegu ok 5000 km popsuło się ogrzewanie tylnej szyby - do dziś nie naprawione (serwis dwukrotnie poinformował mnie że jakieś urządzenie im się popsuło i nie mogą mojej usterki naprawić). reszta OK - bardzo wydajna nagrzewnica i klima
nic więcej nie potrzeba
silnik od 3.500-4000 obrotów zaczyna nieźle hałasować co zresztą skutecznie zniechęca do podróżowania z prędkością większą niż 130km/h
silnik pali zawsze 10l gazu na trasie i 11-12l w mieście - jak na 1.6 to tak sobie; cen przeglądów jeszcze nie znam
mimo wszystko bardzo dobre auto jak na takie pieniądze
coś skrzypi w bagażniku od nowości - serwis nie wie co to jest i nie potrafi usunąć tego dźwięku - wkurzające na maksa nienaprawione od kilku miesięcy ogrzewanie tylnej szyby - wstyd - a dla mnie problem zimą od miesiąca strasznie zaparowany jest przedni reflektor od strony pasażera (gołym okiem widać uszkodzoną uszczelkę) - za kilka dni pierwszy przegląd - zobaczymy co powiedzą i zrobią w ASO. Od tygodnia dziwnie zachowują się hamulce - do tej pory żylety od dotknięcia - teraz wymagają znacznie większej siły nacisku - stały się nieprzewidywalne !!!!
na razie nic

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 102KM 75kW [l/100km]