Ocena kierowcy - Seat Toledo III

Marcin, 11 lat temu
Rok produkcji 2009
Seat Toledo III 1.6 102KM 75kW 2004-2009 - Oceń swoje auto
Generalnie jestem bardzo zadowolony, obecnie zastanawiam się nad zmianą na innego Seata lub Skodę z silnikiem benzynowym, ale jak się okazuje do silników TSI nie ma sensu zakładania LPG. Więc chyba z powodu braku problemów z tym samochodem nie będę kombinował i go zostawiam na przynajmniej rok. Obecnie w cenie 50-60 tyś i tak nie dostanę nić lepiej wyposażonego, niż to co mam.
Silnik o starej konstrukcji, 8 zaworów. Za to świetnie nadaje się do instalacji LPG, żywotna jednostka, brak problemów. I raczej nie jest mułem.
Mogłoby być lepiej.
Chyba największa zaleta tego samochodu pod względem jakości i żywotności. Przejechane 105 000 po naszych wszystkich drogach i jest OK. Jedynie firmowe opony zrobiły się śliskie, pomimo dobrego bieżnika.
Wystarczy popatrzeć na tył samochodu, ale jakoś sobie radzę.
Nie wiem jak ocenić, dla mnie wszystko OK.
Problem czasem z parowaniem przedniej szyby na postoju. W standardzie przycisk do automatycznego odparowywania szyby i to działa błyskawicznie, ale włącza się klima (zazwyczaj w ziemie).
Wszędzie dużo miejsca.
Nie mam porównania, ale wg mnie jest OK, bez rewelacji.
Na gazie jeżdżę w zasadzie od początku. Średnio 9-12L. Spalanie uzależnione od jakości gazu, filtrów instalacji i przeglądów. Na autostradzie zawsze 140 z tempomatem, zasięg 280-300km na 33-34 litrach. Ale można przejechać na drogach krajowych i 340-350 na baku. Nie można narzekać, przy cenie gazu 2,70, średnio płacę 30 zł za 100km drogi, uważam to za dobry wynik w stosunku do prędkości i wielkości samochodu.
Po 3,5 roku mogę powiedzieć, że trafiła mi się okazja przy zakupie tego samochodu. Generalnie, duży, bezawaryjny, w miarę ekonomiczny i bezpieczny w takiej cenie 55 000 brutto, to rewelacyjny stosunek.
Troszkę starzeje się znaczek \"S\" na tylnej klapie, 2 lata temu pojawiły się pęcherze, ale tak zostało. Mieszek od lewarka popękał do roku od kupna, obecnie zostawiłem bez zmian.
Jeden problem z jakąś złączką od przepustnicy. Serwis wydał procedurę naprawczą dla wszystkich tego typu samochodów - Toledo, Altea i pewnie Leona. Trochę mnie to nerwów kosztowało, ale w końcu jak oficjalnie poinformował SEAT, że to wada i jest usunięte, to nie ma problemu. Ilość wizyty w serwisie (nie przeglądy) w stosunku do ceny samochodu rewelacyjna - 3x, właśnie w sprawie ww. problemów. Tak poza tym brak usterek.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 102KM 75kW [l/100km]

9,8