Ocena kierowcy - Seat Toledo III

Jedrek61, 8 lat temu
Rok produkcji 2005
Seat Toledo III 1.6 102KM 75kW 2004-2009 - Oceń swoje auto
Auto mi się podoba, duże, wygodne, oryginalne. Kupiłem z przebiegiem 95.000 km. Instalacja gazowa PRINS zamontowana przy 37.000km. w Niemczech.
Silnik 102 KM. Dla moich potrzeb i stylu jazdy wystarczający. Wada - ponoć "ten typ tak ma" i nie tylko w Seacie, ale także w innych autach grupy VW - tzw. febra czyli nierówna praca na wolnych obrotach.
Nie mam żadnych problemów, wszystko precyzyjnie.
Auto prowadzi się jak "po szynach", doskonale trzyma się drogi.
Wszyscy posiadacze tego auta wiedzą jaka jest widoczność do tyłu - bardzo utrudniona, przód - w każdym samochodzie, który wcześniej miałem widziałem przód auta, a tu jest on niewidoczny bez względu na pozycję kierowcy, no i przednie słupki sporo zasłaniają. Generalnie kwestia przyzwyczajenia.
Wszystko na swoim miejscu. Jedyny minusik - tzw. podłokietnik w zasadzie nie dla kierowcy ani pasażera, to po prostu tylko schowek.
Wszystko jak być powinno.
Wszyscy zadowoleni - i z przodu i z tyłu.
Generalnie nie mam zastrzeżeń, jednak powyżej 120km/h zaczyna robić się głośno.
No cóż, zapewne nie kupił bym tego auta z tym silnikiem, gdyby nie miało instalacji LPG. Przy obecnej cenie gazu jest doskonale.
Nie mam zastrzeżeń do jakości, uważam, że ten samochód wart jest ceny, którą aktualnie trzeba za niego zapłacić.
Po zakupie wymieniłem chłodnicę, ale to nie wina zużycia lecz spotkania z dzikim zwierzem. Kilka dni temu wymieniłem osłonę przegubu - pękła. Denerwujące, nie wiadomo dlaczego humory tylnych świateł pozycyjnych . Poza tym nic jeśli chodzi o benzynę. A LPG - regeneracja reduktora, poza tym nic.
Brak.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 102KM 75kW [l/100km]