Ocena kierowcy - Seat Toledo III

Silnik 1.9 TDI 105KM 77kW
Rok produkcji 2007
Seat Toledo III 1.9 TDI 105KM 77kW 2004-2009 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Autko udane,ilość zalet znacznie przewyższa wady i o to generalnie chodzi;)
1.9 dieselek to znany silnik,żona ma go w golfie V,wiec wiedziałem co kupuję.Ekonomiczny,niezawodny,głośny,ładnie ciągnie.Polecam modyikacje do 130KM.Mnie w seacie zrobili to bez utraty gwarancji,za naprawde male pieniądze,a teraz autko jeździ o wiele lepiej.Spalanie wzrosło o niecały litr,ale elastyczność i przyspieszenie dokładnie jakby był to silnik audi group 2.0TDI.
Jest precyzyjna,ma wyczuwalny opór (to jako plus),jednak przy szybszej zmianie bieg nie zawsze wchodzi,co mnie irytuje,ale cóż,to nie sportowy samochód,ogólnie plus.
Auto prowadzi się bardzo pewnie.Jest duże i wysokie,ale nie czuć tego.Przy wyjątkowo ciasnych łukach karoseria lekko się wychyla,ale jest seryjne ESP w razie czego.Ja nie miałem jeszcze sytuacji w której ten system musiał mi pomagać,choć lubie kręte drogi.Ogólnie jak na gabaryty świetnie wyczuwalne i prwadzące się auto.
Niewątpliwa wada...Przy cofaniu zawsze musimy pamiętać o kuferku,którego nie widać a jest.NA boki również niezbyt ciekawie.Ogólnie przy manewrowaniu trzeba być ostrożnym.Z przodu jest ok.
Wszystko jest w zasięgu ręki,tak rozplanowane,żeby nie odwracać uwagi kierowcy.Dokładnie jak w VW.Mnie się to bardzo podoba.Do tego te czerwone zegary,wbite wgłąb deski rozdzielczej,super.
Bez zarzutu.
Miejsca dla wszystkich jest naprawde dużo,do tego spory bagażnik.Nad głowami również sporo przestrzeni-jak w Vanie.Super,brawa dla konstruktorów!
Dobrze,tyle.1.9TDi lubi poprzeszkadzać w kabinie,ale bez przesady.Da się do tego przyzwyczaić,nie jest to uciążliwe,aczkolwiek obniża komfort.
Przeglądy są tanie,autko pali naprade mało.
Za 68.000zł dostajemy duże,wygodne,świetnie wyposażone auto z silnikiem diesla,który w moim przypadku ma 130KM.Rewelka:).Nie jest to żaden francuz,czy koreaniec,tylko pożądna marka,która będąc w audi brand group stworzyła nową,solidną jakość swoich samochodów.
Jak na razie,bez zarzutu.Widać niemiecką rękę i dobre spasowanie.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 105KM 77kW [l/100km]

6,3