Ocena kierowcy - Seat Toledo III

Krzysztof, 14 lat temu
Silnik 1.9 TDI 105KM 77kW
Rok produkcji 2005
Seat Toledo III 1.9 TDI 105KM 77kW 2004-2009 - Oceń swoje auto
Karoseria : wyglad ma niepowtarzalny. Tak na prawdę zaskoczył mnie całym soba bo spełnia moje oczekiwania co do auta rodzinnego. Czy kupił bym znów to samo auto?? Zdecydowanie i nie odwołalnie TAK
Silnik : sprzegiełko alternatora
Auto przestronne i nie zawodne dla rodziny. Wygodne i komfortowe. Poza tym o nie banalnym wyglądzie. Mało ich na naszych drogach i gdy mijam drugie takie tolego pojawia sie uśmiech zarówno u mnie jak i u drugiego własciela jest to bardzo miłe :)
dla mnie silnik jest doskonały, nie rozumiem krytyki co do głośności, ledwo go słychać w środku już prędzej opony słychac niż silnik. Pomimo 105 KM radzi sobie z tym 1450kg auta i to bardzo raźno ciągnie od samego dołu na 5 biegu spokojnie jedzie juz przy 1,5 tyś obrotów. Bardzo ekonomiczny motor dla mnie idealny. Rzadko kręce go powyżej 2,5tys obrotów. Z resztą po co jak swój moment 240Nm oddaje juz przy 1,9tyś. Dzięki temu te silniki sa tak żywotne :)
Skrzynia biegów jest idealnie zestrojona biegi wchodzą pewnie i przy krótkim skoku. 4 jest za wsteczny który czasem sie buntuje i cieżej wchodzi no i brak 6 biegu. Poza tym jak juz pisałem zestrojenie skrzyni jest idealne. Pierwszy bieg jest krótki dwójka juz ciągnie ale kolorowo zaczyna sie od 3 i tak do 5. KOnstruktorzy świetnie dopasowali skrzynie do silnika 50km/h w terenie zabudowanym to 3 i obroty 2 tyś, czwarty bieg spokojnie 80 km/h i 2 tys. 5 bieg spokojna prędkość 100km/h i 2tyś 140km/h 2,6tyś obrotów. REWELACJA :)
Tu firma Seat sie popisała :) Przód to tradycja i prostota McPherson plus drążek stabilizacyjny proste i nie zawodne tył to juz majstersztyk multilink dzięki któremu auto jest przyklejone do asfaltu. Prowadzi sie jak po szynach i jeśli lekko przegniemy w zakręcie to nas nie zaskoczy tańczącym tyłem tylko leciutko przejdzie zakręt a jedyną rzeczą jaką poczujemy to siła odśrodkowa dla mnie zawieszenie tego auta jest świetne czy jedzie sie samemu czy przy pełnej obstawie plus bagaż auto jest zawsze przewidywalne i pewne tu nalezy sie nie 5 a 6 z +
Tu jest \"tylko\" dobrze. Czwóra za tylna szybę gdyby nie to ze dużo jeździłem dostawczymi autami trudno by mi sie przestawić było na lusterka przy cofaniu. Z przodu trzeba sie przyzwyczaić do dwóch rzeczy raz gdzie nasze auto sie zaczyna :) i dwa słupki boczne zasłaniają widok w niektórych momentach trzeba uważać na pieszych. Moze te słupki sa szeroki ale jak sobie wyobrażę dachowanie to sie ciesze ze takie są :)
Tu nie mam sie do czego czepiac wszystko na swoim miejscu i poukładane z głową. Dużo schowków na drobiazgi na grubsze rzeczy jest bagażnik. Fotele mają gługie siedziska siedzi sie komfortowo możliwość ustawienia fotela w kilku płaszczyznach, regulowane podparcie lędźwi super kierowinica ustawiana w dwóch płaszczyznach dopełnia szczęscia. Polecam Bluetooth fajnie i komfortowe korzystanie z telefonu wbudowany zestaw głośno mówiący plus multimedialna kierownica sprawiaja dużą frajde i poprawiają bezpieczeństwo juz nie szukamy telefonu jak dzwoni tylko jeden przycisk na kierownicy i rozmawiamy, autko samo nawet przekopiuje sobie książe telefoniczna do pamięci więc tel moze leżeć w bagażniku a i tak wiemy kto dzwoni. REWELACJA :)
Tu nie bede sie rozpisywał wiele jest doskonale pomimo ręcznej klimatyzacji dalje sobie spokojnie rade nawet w najgorsze upały w aucie jest przyjemnie. Ogrzewanie też jest rewelacyjnie :)
Gdy się wsiądzie do tego auta to przychodza na myśl słowa przestrzeni ci u nas dostatek. Na trase do 300km spokojnie 5 osób powyżej 300 z tyłu moze być troszkę ciasno jeśli osoby są trochę powyżej normy wagowej :) Fantastyczne auto dla rodziny mąż żona + dwójka szkrabów :) dwa foteliki z tyłu i jeszcze miejsce zostaje :) Bagażnik to 500litrów przy narmalnym ustawieniu foteli niby nie powala ale gdy weźmie sie pod uwagę ze jest to foremne 500litrów bez zachodzących nadkoli juz jest fajnie gdy złapiemy za podłoge w bagażniku robi sie bardzo fajnie bo jest drugie dno :) ale gdy podniesiemy i to ukaże nam sie pełnowymiarowe koło zapasowe plus komplet narzędzi, a i po bokach są małe siatki na drobiazgi i sa uchwyty na siatkę mocującą w bagażniku. Tak ze bardzo polecam bo auto jest i na zakupy i na wybad nad moze z rodziną
Dla mnie wyciszenie jest znakomite jak pisał tu ktos ze jesli nie jeździło sie malczanem to nic sie nie wie o wyciszaniu to popieram :) Dla mnie jest cicho silnik słychać dokładnie tyle ile trzeba i ani decybeli więcej> Gdy nam przyjdzie na myśl jestch szybko tzn powyzej 130km/h to bedzie temu towarzyszył spory szum powietrza, ale dla mnie to nie jest wada po prostu samochód ma spora bryłe która stawia opór powietrzu, ale do 130 km/h cisza błoga cisza :) gdy komus za głośno wieje to fabryczny system audio z 8 głosnikami spokojnie to zagłuszy bo moc ma spora do tego system który w zalezoności od prędkości pojazdu dostosowuje głośność radia dopełnia szczęścia :)
Tu napisze tak Auto duże komfort duży apetyt maleńki :) jeżdząc do pracy troszkę miasta troszkę poza miastem wtedy 5,5 litra. Po trasie z prędkościami kodeksowymi 4,3 litra poza kodeksem to 7 zamcia. Coś o czym nie wszyscy piszą z włączona klimą spalanie wzrasta o 0,2 l/100km
Tu za wiele nie powiem tzn jakość dla mnie doskonała co do ceny to tak inni to porównuja z autami salonowymi ja mam z drugiej ręki. Biorąc to pod uwage to dla mnie jest nadświetlnie ponieważ samochód sam sobie sprowadziłem autko na 100% nie było tłuczone przebieg bez korekcji sa papiery. 2005 rok i całośc kosztów z rejestracja i ubezpieczeniem zamkneła sie w nie całych 35 tyś złotych. Przy tym wyposażeniu i komforcie to na prawde nie sa duże pieniądze
Doskonale ponieważ biorąc pod uwagę ze autko kupiliśmy używane z przebiegiem 119tyś km do tej pory zepsuło sie tylko sprzegiełko alternatora tzn najnormalniej sie zuzyło.
Poważnych usterek jak na razie brak i oby tak zostało :) Do tej pory tylko rzeczy podstawowe filtry oleje klocki tarcze i rozrząd (pasek rolki i pompa która musi byc przy tym wymieniana) zwykłe rzeczy eksploatacyjne

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 105KM 77kW [l/100km]

5,6