Ocena kierowcy - Seat Toledo III

MC, 11 lat temu
Silnik 1.9 TDI 105KM 77kW
Rok produkcji 2008
Seat Toledo III 1.9 TDI 105KM 77kW 2004-2009 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Pierwsze klocki wymieniłem po 90 tys.,a mam ciężką nogę(chociaż w dużej mierze zależy to od stylu jazdy).
Nadszedł czas wymiany auta, ale proszę mi wierzyć, że ciężko mi się z nim rozstać. Nigdy mnie nie zawiodło i wygląd zewnętrzny jest jego atutem(pomimo moich pierwotnych oporów). To auto nietuzinkowe.
Jak na silnik 1,9 TDI-105KM, NIE JEST NAJGORZEJ.
Był moment, że 2 i 3 haczyły, ale ASO spisała się na medal.
Trochę na początku przeszkadzały boczne słupki, ale z czasem przestało to stanowić problem. Dobrze jest mieć tylne czujniki parkowania.
Brakuje wielofunkcyjnej kierownicy. Poza tym wszystko pod ręką. Obsługa komputera i klimatyzacji bardzo prosta.
Od samego początku automatyczna klimatyzacja chłodziła bardzo kiepsko. Niestety ASO sobie z tym nie poradziło.
Jak na auto o długości niecałych 450 cm, przestrzeni z przodu i z tyłu jest naprawdę pod dostatkiem. Ponadto do samochodu się wsiada na stojąco( o ile pamiętam ma 156 cm wysokości), co dla mnie przy wyborze auta miało duże znaczenie.
Bez rewelacji.
Zdecydowanie więcej jeżdżę poza miastem. Średnie spalanie w moim aucie wynosi 6,2 l/100km, co jest wynikiem satysfakcjonującym, biorąc pod uwagę, że lubię szybką jazdę(ale zawsze z wyobraźnią i stosując zasadę ograniczonego zaufania).
Kiedy kupowałem Toledo, był to najtańszy diesel na rynku, z tak bogatym wyposażeniem.
Usterki - spryskiwacz tylnej szyby, przednie wycieraczki po sezonie zimowym słabo zbierają(pasowałoby co roku je wymieniać),lampka w podsufitce odpadła(została przyklejona).
Nie miałem żadnej poważnej usterki.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 105KM 77kW [l/100km]

Seat Toledo III