Ocena kierowcy - Skoda 105 II

Rok produkcji 1988
Skoda 105 II 1.0 105 S,L,LS 46KM 34kW 1983-1990 - Oceń swoje auto
Inne : wygląd!
Oldschoolowy wygląd!
Silnik, prosty jak budowa cepa. Bezproblemowo mozna naprawić każdą usterkę samemu. Wadą jest to, ze auto nie posiada wtrysku, i zanim zassie paliwo, trzeba troszke go pokrecic, wszystko zalezy od pompy paliwowej(ktora mozna pompowac recznie).
Jest to jedyna rzecz, ktora popsuła mi się w tym aucie. Nie zbyt mocna konstrukcja.
Wszystko trzyma się kupy, do przedniego bagażnika wystarczy wlozyc 2 płyty chodnikowe, aby go dociążyć i będzie elegancko.
Widoczność, ogółem jest dobra. Mankamentem, są malutkie boczne lusterka, lusterko \'wsteczne\' strasznie przybliza.
Kilka podstawowych opcji nawiewu. Jak na swoje lata, to jest spoko. Na pewno w zimę nie zamarzniemy, a latem nie ugotujemy sie.
Siedzenia w 105l są niesamowicie wygodne(miałem wersję bez zagłówków, jedyny mankament) mięciutkie, nie przyprawiają o ból pleców, nie męczysz się jazdą.
Nie narzekałem na wyciszenie tego auta.
Nie narzekałem, na spalanie tego auta. Auto długo jeździ na oparach:)
Za 550 zł miałem auto, które pod koniec planowanego użytkowania, nawaliło usterką skrzyni biegów:)
Przez swoje proste wykonanie, nie ma się co zabardzo tu zepsuć.
Poza skrzynią biegów, nie miałem zadnych innych usterek. Skrzynie naprawili mi w serwisie lady i skody, za darmo:)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 105 S,L,LS 46KM 34kW [l/100km]

Skoda 105 II