Ocena kierowcy - Skoda 105 II

mr_koza@poczta.onet.pl, 20 lat temu
Silnik 1.2 120 GLS 58KM 43kW
Rok produkcji 1989
Skoda 105 II 1.2 120 GLS 58KM 43kW 1983-1990 - Oceń swoje auto
Wiem że większość żali się na zużycie oleju, ja jakoś nie mam powodu. Temu silnikowi obca jest po prostu sportowa charakterystyka i jeżeli ktoś próbuje ruszać z piskiem z każdego skrzyżowania to mu się to później mści. Samochód ten jest przeznaczony chyba dla ludzi, którzy ponad wiatr we włosach i adrenalinę przedkładają spokojne, długie podróże.
fajny motor, bardzo kulturalny i nie prosi się za bardzo o remonty (jeśli eksploatowany odpowiednio), wymieniam tylko świece i łańcuszek rozrządu. Strasznie mułowaty! Ale to nie formuła1.
Mam wersję 5-cio biegową więc chodzi super, elastycznie, oszczędza silnik
Miękko jak w limuzynie, ale jakość materiałowa nie jest najlepsza
Wszystko widać jak na dłoni;) Niektóre nowocześniejsze samochody mogą tylko pozazdrościć ( na przykład Skoda Felicja w której przedni słupek skutecznie przeszkadza w obserwowaniu lewego skrętu).
No cóż Miss Polonia to to nie jest :-). Wygląd wskaźników i manipulatorów pasuje raczej do ciężarówki ( p.s. Avia ma dokładnie takie same), ale ich funkcjonalność powiedzmy - może być.
Wentylacja strasznie hałasuje i ma niefunkcjonalne wyloty powietrza, ogrzewanie spisuje się świetnie
przestrzeni jest sporo, można jechać spokojnie ze sporym bagażem z przodu i za tylną kanapą.
Nic specjalnego, dobrze że silnik przy 120km/h chodzi ciszej niż przy 90km/h
Od 6 do 8,5 w cyklu mieszanym (tyle co większość maluchów) i części są tanie
Można kupić za 3000 zł, i lepiej to niż malucha
Zdarzyło mi się złamać korbkę od szyby:) i pękła atrapa - czyli słabe plastiki
Słaba , nawet bardzo słaba powłoka antykorozyjna
Skoda 105 II