Ocena kierowcy - Skoda 105 II

arg., 20 lat temu
Silnik 1.2 120 L 52KM 38kW
Rok produkcji 1989
Skoda 105 II 1.2 120 L 52KM 38kW 1983-1990 - Oceń swoje auto
Auto dobre do jeżdżenia po mieście i w tym wieku, już raczej na mniejszych trasach. Kiepska i cieńka blacha podatna na rdzę, nie zapewnia pasażerom specjalnego bezpieczeństwa. Pięciobiegowa skrzynia, auto czterodrzwiowe, tanie części no i niska cena to niewątpliwe atuty skody. Wiele tym samochodem przejechaliśmy, "wychowało" sie w nim moje dziecko. Mam do niego olbrzymi sentyment, ale trochę mnie już męczy obawa o kolejną awarię. Pomału myślę o kupnie innego auta, co robię z dużym żalem.
ciągle mam problemy z uszczelką pod głowicą, przez to ma słąbe przyśpieszenie
trochę się wyrobiła i drążek nie zawsze dobrze trafia, czasami zgrzyta
Skoda lubi "pływać", bardzo podatna na boczny wiatr (wtedy najlepiej włożyć do bagażnika worek piasku).
Widoczność dobra.
Latem można się ugotować. Kiepska wentylacja. Zimą wolno sie nagrzewa. Przy dużej różnicy temperatur i 5 osobach mocno parują szyby.
Jest dość wygodne. Jak na takie nie duże auto ma stosukowo dużo miejsca z przodu i z tyłu. Jest też wysokie, więc wyższe osoby nie walą w sufit.
Kiepsko się rozmawia przy większej prędkośc. Głośno pracuje.
Ekonomiczne szczególnie na trasie do 90 kmh. W mieście i przy większej prędkości pali więcej niż podobne nowe auta.
Za te pieniądze, jesli trafimy na nie zjechany egzemplarz, nie ma sie co zastanawiać.
Gdyby właścicielem był mechanik, można powiedzieć, że jest dość niezawodne jeśli chodzi o drobiazgi, ale ponieważ za każdą duperelę musze płacić mechanikowi, więc jest tych drobiazgów trochę za dużo.
Mam ciągłe kłopoty z chłodzeniem. Stanie latem w korku, zazwyczaj kończy się bulgotem. Termostat był wymieniany chyba z 10 razy. Jazda latem w ścisku to dla mnie zawsze stres. Auto miało już remont silnika. Właściwie wciąż coś szwankuje i za dużo mnie to już kosztuje. Może przydałby się nowy, kolejny już, mechanik.
Skoda 105 II