Ocena kierowcy - Skoda 105 II

krzysztofkowal@gazeta.pl, 18 lat temu
Silnik 1.2 120 L 52KM 38kW
Rok produkcji 1989
Skoda 105 II 1.2 120 L 52KM 38kW 1983-1990 - Oceń swoje auto
kest to bardzo fajne i tanie w utrzymaniu auto do miastai na trase, ja przynajmniej raz na 1,5 miesiaca robie trasy krakow - bialystok i jeszcze nigdy nie sie po drodze nie zepsulo, jedyna powazna wada jest blacha i z tego co slyszalem tak juz te skody maja ale wystarczy troche pianki montazowej, szpachli bitexu i bedzie dobrze
jak na 16 letnie autko to jest calkiem niezle, na miasto wystarcza na trasie troche gorzej (zwlaszcza pod gorke) i z wyprzedzaniem tirow tez moze byc problem ale w sumie to oki
ja mam akurat 5 biegowa i powodow do zbyt wielkich narzekan nie mam, jedyne co jest denerwujace to jedynka nie zawsze wchodzi i wsteczny wyskakuje jak sie mu da za duzo gazu ale jak pasazer przytrzyma to jest ok :)
oj tu jest troszke gorzej, zwlaszcza w zimie (polecam plytke chodnikowa do bagaznika z przodu) lekki przod jest strasznie podsterowny i nie zawsze chce skrecac :) ale mozna sie przyzwyczaic
no co tu duzo mowic poprostu akwarium, doskonale widac wszystko i we wszystkich kierunkach (zalecam dokupienie sobie lustereczka sferycznego)
wszystko na swoim miejscu
ah, i tu tez nie najlepiej w zimie strasznie dlugo sie nagrzewa za to w leci momentalnie
jezdze skoda i czasami roznymi innymi nowszymi autami (seat leon, opel astraII, opel vectra C) i tyle miejsca z przodu dla pasazera nie ma w zadnym z tych aut a i dla kierowcy jest tego miejsca wystarczajaco a z tylu jezdzi pies i chyba tez nie narzeka
porownujac z maluchem,polonezem czy duzym fiatem lub lada jest dobre
na miescie okolo 9l LPG, na trasie udalo mie sie zejsc ponizej 7l
ja za swoja skode w styczni 2005 dalem 950 pln (miala juz instalacje gazowa) wiec cena zakupu jest poprostu smieszna a ceny czesci sa tansze niz ich wymiana u mechanika, ogolnie jak na konstrukcje sprzed lat to jest bdb, mozna sie czasami na nia powkurzac ale jak sie o nia zadba to bedzie bardzo dobrze sluzyc, polecam zwlaszcza jako piewrszy samochod poczatkujacym kierowcom.
wystarczy zestaw kluczy z hipermarketu i jest w porzadku
raz tylko trzeba bylo ja holowac (pompa sprzegla) a koszty ceny sa smieszne (pompa sprzegla 14 pln, alternator 30pln, gaznik 40 pln)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.2 120 L 52KM 38kW [l/100km]

8,2