Ocena kierowcy - Skoda 105 II

Ravensnest, 16 lat temu
Silnik 1.2 120 L 52KM 38kW
Rok produkcji 1988
Skoda 105 II 1.2 120 L 52KM 38kW 1983-1990 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Idealne na Polskie drogi! Myślałem że będzie go bujać na wszystkie strony ale można nim szybko jechac po asfalcie jak i wygodnie po bezdrożach:) Zawieszenie naprawde bardzo dobre!
Silnik : Wycieki pod głowicą
Przeniesienie napędu : Cieżko wchodząca 1 i R jeśli auto już sporo przeszło
Po za lekkimi usterkami które w większości przypadków można samemu naprawić auto naprawdę wdzięczne. Polecam jeśli nie boisz się smaru na rękach:)
O silniczek trzeba zadbać i będzie wdzięcznie pchał Szkodniczka:) Wyprzedza nawet nowsze auta ale czasem pod prawą nogą brakuje i to sporo:/
Skrzynia fajna tylko czasem lubią ciężko wchodzić 1 i R:) Ale to przy naprawdę mocnym użytkowaniu auta... Przy skrzyni "czwórce" brakuje czasem piątego biegu...
Tu akurat sporo nowszych aut wymięka:) Wygodne i jednocześnie na tyle sztywne że nie przechyla się jakoś okropnie nawet przy prędkościach 110-120km:)
Duże szyby, widać praktycznie wszystko wszędzie:) Poprawiłbym tylko wycieraczki bo mogłyby dalej sięgać po stronie kierowcy:)
Można sporo pomieścić ale przyznać trzeba że bagażnik mógłby być głębszy... Niestety koło zapasowe nie pozwala:/
Jak w starszym aucie:) Wieje i grzeje albo chłodzi:)
Przyznam że na miejsce za kółkiem nie ma co narzekać bo ja wysoki jestem a wygodnie sie siedzi:) Naprawdę sporo miejsca i jak na takiego "dziadka" wygodne:)
Przez telefon na zestawie słuchawkowym naprawdę trudno porozmawiać... Wyciszenia prawie nic...
Mało to nie pali ale cóż... Made in Czechoslovakia i to parę lat temu:)
Idealne pierwsze auto! Można kupić dosłownie za grosze egzemplarze w dobrym stanie a naprawdę warto! Wykonanie po za drobnymi szczegółami pozytywne i zadowalające za taką cenę!
Drobiazgi są tylko szczegółem:) Podstawowe narzędzia i w trasie wszystko sie naprawi:)
Nie psuje sie często ale jak już to koszty jak na tak stare auto powalają... Bez własnego garażu to momentami bardziej opłaca sie dozbierać i nowe kupić:)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 120 L 52KM 38kW [l/100km]

9,2