Ocena kierowcy - Skoda 125

Mariusz, 18 lat temu
Rok produkcji 1989
Skoda 125 1.2 54KM 40kW 1988-1990 - Oceń swoje auto
Grube blachy,pożądnie się trzymają mimo wieku.Silnik też pożądny,może troche za mały jak na tą wielkość auta. Bardzo praktyczne auto,fajne zawieszenie,wygodne.Dobry komfort jazdy,dość sporo miejsca w środku.Zimą trzeba uważać,gdyż przód jest zbyt lekki,najlepiej go dociążyć.Ogólnie auto nie wygląda jakoś imponująco,ale za to jest obszerne,praktycznen i wygodne
Nie ma problemu z odpalaniem nawet przy bardzo dużych mrozach.Tylko musi być sprawny akumulator i zawsze odpali. Silnik dość cicho pracuje,jest elastyczny i przy odpowiedniej jezdzie,kultura pracvy jest wysoka.Może nie jest super zrywny,lecz jak sie juz rozbuja to leci 135,z gorki nawet i 145;)
Trzeba wzucac odpowiednie biegi do prędkości,ale jak juz kierowca sie z tym oswoi,to jest wpożądku
Jest nad sterowny,trzeba poznać te auto,aby moc bez problemu wykonywać manewry.Ogolnie zawieszenie jest troche za miekkie,przy szybkich skretach moze troche zucac.Za to dobre na dziury.
Nie narzekam,jest wpożądku
U mnie troche lipa,zimą coś nie moge nagrzać auta.Muszę naprawde dlugo jechać,aby sie zrobilo cieplej.Moze mam jakas usterke z tym zwiazana
Bardzo dobra,nie ma co narzekać.Z przodu i z tylu jest wystarczajaco duzo miejsca.Z tylu normalnie siedza 3 osobvy
Nie jest najgorzej,mozna zawsze jakies maty jeszcze powkladac.Na luzie silnik cichutko chodzi,jak sie spokojnie jezdzi tez nie ma problemu,mozna spokojnie porozmawiac z pasarzerami
Jak na gabaryty tego auta i na wiek,jest to auto ekonomiczne.W trasie 5.6 l cyklmieszany max7 zimą max8.Zależy jak kto jezdzi;)
Moim zdaniem,cena nie jest wygororowana.Auto jak za te pieniądze jest ich wart.Dbać o nie i można jezdzić i jeżdzić,co najważniejsze,części są tanie.
Nigdy mnie nie zawiodła,jak miało się coś popsuć,to o wiele wcześniej dawało o sobie znać.Dzięki temu mogłem usunąć przyczynę w odpowiednim momęcie,zanim się do końca nie zepsuło
Miałem poważną usterkę,przepaliła mi się uszczelka pod głowicą i płyn z układu chłodzenia dostawał sie do jednego z cylindrów,ale to nie zatrzymało niezawodnego skodziaka,dotarlem do domu na 3 cylindrach.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 54KM 40kW [l/100km]

6,7