Ocena kierowcy - Skoda Favorit Hatchback

Pioter, 16 lat temu
Rok produkcji 1993
Skoda Favorit Hatchback 1.3 54KM 40kW 1991-1994 - Oceń swoje auto
Silnik : Niezniszczalny:)
Naprawdę fajny samochód.Jeżeli ktoś szuka favorci szczególnie polecam często sprowadzane z Niemiec bogate wersje Skoda Favorit Silver Line i Skoda Favorit Black Line.Wersje te posiadają silniki o mocy nie 58 a 68 km z jednopunktowym wtryskiem paliwa,seryjne aluminiowe felgi ,lakier metalic,niektóre nawet komputer pokładowy a koszty?? Max do 3500 tys złotych z wliczonymi opłatami.Więc ogólnbie rezcz biorąc samochód zostawiający w tyle leciwe polonezy,fiaty uno oraz "padliny zachodnie" typu VW Golf II czy Opel Kadett
Silnik elastyczny jeżeli jedzie się samemu,gorzej jest jeżeli jedziemy np.w 4 lub 5 osób...Jednka spod świateł spokojnie można rywalizować z golgem II 1.6 o polonezie na pełnym wtrysku nie wspominając:)
Skrzynia chodzi precyzyjnie,w zimie jednak troszke trzeba poczekac aż cały układ sie nagrzeje i czasami wsteczny nie chce wejść
Dobry.Kierownicą kecia sie naparwde bardzo dobrze może troche buja na zakrętach przy wiekszych prędkościach ale do tego idzie się przyzwyczaić
Baaaaaardzo dobra.Na pochwałę zasługują ogromne lusterka boczne
Mam 185 wzrsotu i podróże nawet w dłuższe trasy w 4 osoby nie męczą osoby siedzące z przodu jak i z tyłu:)
Szybko się nagrzewa,nie mam z tym żadnych problemów,w zimie przyjemnie się podróżuje w cieplutkiej kabinie
Czyt.ergonomia
W podstawowych wersjach jest głośno zwłaszcza gdy jedzie z prędkością powyżej 100km/h .Jednak ja posiadam wersję glx z seryjnie wmontowaną matą wygłuszającą więc jak na 14 letnie autko jest naprawde cicho:)
Przeglądy i naprawy??? Wystarczy śrubokręt i samemu można sobie poradzić z usterką(o ile takowe są w tym samochodzie).Narazie mnie nigdy nie zawiodła (i oby tak dalej)
Czyt.całokształt:)
Plastiki marnej jakości...Często trzeszczą na naszych nierównych polskich drogach:/
Wymiana alternatora

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 54KM 40kW [l/100km]