Ocena kierowcy - Skoda Favorit Hatchback

kolada2@wp.pl, 17 lat temu
Rok produkcji 1994
Skoda Favorit Hatchback 1.3 54KM 40kW 1991-1994 - Oceń swoje auto
Dobre autko na początek. Dla młodej rodziny. Sporo miejsca w środku. Dość rzadkie usterki uniemożliwiające kontynuację jazdy. Nie ma wiele rzeczy, które mogły by się zepsuć: brak wspomagania kierownicy, centralnego zamku, elektrycznych szyb, brak wtrysku paliwa, komputerów, sondy lambda, katalizatora, ABSu.... Wbrew pozorom dość trwała. Wiele osób używało ją przez wiele lat ani myśląc o jej sprzedaży. Autko raczej dla mężczyny niż kobiety, bo obracanie kierownicą wymaga trochę siły. Osobiście polecam wersje z lat 1993-94 oznaczane jako LX i GLX. Są lepiej wykonane, z lepszych materiałów (czarna tapicerka a nie brązowa (kawowa)).
Na benzynie jak na tą klasę samochodu to osiągi całkiem przyzwoite, nie jedno auto może zawstydzić. Elastyczna trójka,
Całkiem przyzwoita. Nawet moja dziewczyna, która na codzień jeździ VW Polo, mówi że biegi ładnie wchodzą:)
Zależy gdzie się jeździ. Jak po w miarę równych drogach to jest OK. Mam wymienione amorki z przodu i z tyłu, jak
Jak dla mnie OK. Może trochę słupki z przodu przy skręcaniu nieco ograniczają widoczność. Ale do tyłu i na boki jest OK
Jest całkiem przyzwoita. Przełączniki tam gdzie powinny być. Niektórzy narzekają na umiejscowienie klaksonu, ale ja się
Trochę głośne, ale w miarę wydajene. Rozgrzewa się w miarę szybko. Do przewietrzania i odparowania szyb też się w miarę nadaje.
Dobra, a nawet bardzo dobra (jak na długość poniżej 4 metrów). Autka typu VW Polo są ciaśniejsze - mniej miejsca na nogi przede wszystkim.
W wersji GLX z 1994 roku całkiem niezłe, bo drzwi obiete tapicerką i cała wykładzina w środku jest zdecydowanie grubsza niż w modelach
Rocznie na rutynowe czynnośc serwisowe + naprawy wydaje ok 1000 - 1600 zł. W tej cenie zawierają się m.in nowe amortyzatory, klocki, tarcze, tłumiki, nowa uszczelką pod głowicą, uszczelniacze zaworowe, sworzeń wahacza, akumulator, wymiany oleju, płynu hamulcowego...
Za 1000 - 3500 zł można dostać całkiem niezłe autko. Trudno w tej cenie dostać przyzwoite auto
Potrafi się spalić bezpiecznik, żarówka, przesuwanie fotela, włączniki świateł...
Przez 1.5 roku, odkąd ją mam, nigdy nie byłem holowany. Raz miałem usterkę, która co prawda nie uniemożliwiała jazdy, ale
Skoda Favorit Hatchback