Ocena kierowcy - Skoda Favorit Kombi

wradke@wp.pl, 21 lat temu
Rok produkcji 1994
Skoda Favorit Kombi 1.3 54KM 40kW 1991-1994 - Oceń swoje auto
Mogłoby być lepiej. Do Favoritki ten silnik jest dobry (wiem, bo miałem). Do Formana jest za mułowaty. Może te z wielowtryskiem (68 KM) są lepsze, ale w kraju nieosiągalne. No i to zawieszenie. Na kostkę za twarde, na zakrętach za miękkie.
Czasem cicho, czasem klekocze. Elastyczność słabiutka i na gazie i na benzynie.
Piątka gwiżdże. Chodzi w zasadzie lekko. Wsteczny bez problemu.
Na kostce dudni okrutnie i telepie. I za mocno wychyla się w zakrętach. Ciężarów nie wożę, baniak na gaz waży 20kg, a tylne zawieszenie opada za nisko.
Bez zastrzeżeń. Na tylnej szybie mam soczewkę, dzięki czemu cofanie to przyjemność.
Klakson w kierownicy czasami za późno zaskakuje, szczególnie jak się próbuje go wciskać przy zakręcaniu. Mam już drugą Skodę i w drugiej pada włącznik świateł mijania. Fatum???
Wentylacja słaba, szczególnie jak pada deszcz. Ogrzewanie niezłe.
Z przodu dużo miejsca. Z tyłu może być. Bagażnik fajny.
Na jałowym chodzi cichutko. Na trasie jest za głośno. Słabe wyciszenie.
Po ostanich regulacjach na trasie pali 7,8-8 litrów gazu przy prędkości 100km/h. W mieście różnie, do pracy mam za blisko, ale koło 10-11 litrów gazu to będzie. Ceny części są niskie, przystępne.
Za takie pieniądze może być.
Ciągle coś, ale da się wytrzymać. Mądra książka WKiŁ "Sam naprawiam" duuuużo mi pomaga.
ostatnio buntuje mi się instalacja gazowa, ale to nie jest część firmowa Skody. Za to pękł mi zbiornik wyrównawczy chłodziwa, 20km od domu. Ale dojechałem.
Skoda Favorit Kombi