Ocena kierowcy - Skoda Roomster Mikrovan Facelifting

bikermar, 10 lat temu
Silnik 1.2 TDI CR DPF 75KM 55kW
Rok produkcji 2013
Skoda Roomster Mikrovan Facelifting 1.2 TDI CR DPF 75KM 55kW 2010-2015 - Oceń swoje auto
Karoseria : Bardzo pojemne wnętrze
Samochód bardzo pojemny, na równych drogach ładnie się prowadzi. Uważam że silnik 1,2 TDI jest za słaby do tego samochody i zdecydowanie polecam zakup z większą jednostką napędową.
Silnik głośny, mułowaty, przy włączonej klimatyzacji czasem ciężko szybko włączyć się do ruchu. Wyprzedzanie tylko przy redukcji na 3 bieg i prędkości do 120km/h
Generalnie dobrze chociaż zdarza się że ciężko jest wrzucić bieg, szczególnie 3. Długie przełożenia.
Zawieszenie twarde, sztywne. Dobrze trzyma się drogi przy szybciej pokonywanych zakrętach. Na polskich dziurach bardzo uciążliwe, chce wyrzucić kierowcę z fotela. Przy hamowaniu na zakręcie z uszkodzoną nawierzchnią (dziury, koleiny) ma tendencję do zarzucania tyłem.
Byłoby dobrze gdyby nie dziwne zakończenie bocznych, przednich okien które rażąco ogranicza widoczność na boki
W porządku, wszystko pod ręką tak jak być powinno
Auto szybko się nagrzewa. Klimatyzacja manualna w wyjątkowe upały potrzebuje sporo czasu na schłodzenie wnętrza, przy normalnych temperaturach jest ok.
Wystarczająca ilość miejsca zarówno dla kierowcy (180cm) jak i pasażerów. Auto wewnątrz sprawia wrażenie większego od aut konkurencji z tego samego segmentu. Pojemność bagażnika - bajka. Rower górski da się zapakować pionowo zdejmując jedno koło.
Silnik bardzo głośny o nieprzyjemnym brzmieniu, powyżej 110km\\h nie słychać radia, rozmowy z pasażerem obok podniesionym głosem.
Według danych fabrycznych samochód miał być bardzo ekonomiczny, jednakże średnio pali mi 5 - 5.5l/100km z klimatyzacją nawet 6l czyli tyle a może nawet więcej jak większy silnik 1,6l który również użytkowałem w skodzie fabii. Większy silnik jest zdecydowanie lepszy. Napraw, przeglądów jeszcze nie było
Jeszcze mnie nie zawiódł
Jeszcze mnie nie zawiódł