Ocena kierowcy - Skoda Roomster Mikrovan

Silnik 1.4 TDI 70KM 51kW
Rok produkcji 2008
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Skoda Roomster Mikrovan 1.4 TDI 70KM 51kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Pakowny, przestronny - zarówno dla kierowcy i pasażerów z tyłu, mało pali
Silnik : zerwany łańcuch pompy oleju spowodował nieodwracalne uszkodzenie silnika
Układ elektryczny : czujniki cofania przestały działać - podobno dość częsta usterka
Inne : 2 razy wymieniałem wzmacniacz anteny radia bo zimą przedostawała się do niego woda
Auto niezwykle pojemne (bagażnik + łatwe składanie/wyjmowanie tylnych foteli). Idealne na rodzinne wyjazdy, jako auto dostawcze dla małego biznesu oraz na codzienne zakupy. Byłem zadowolony, ale do czasu ostatecznej awarii. 7-letni, od salonu w moich rękach, zadbany, serwisowany na bieżąco w ASO, 130 tyś przebiegu: nagle podczas jazdy zapaliła się czerwona kontrolka ciśnienia oleju. Zgodnie z zasadami od razu zatrzymałem się i wyłączyłem silnik. I to był ostatni raz gdy usłyszałem jego brzmienie. Diagnoza: zerwał się łańcuch pompy oleju i momentalnie uszkodził wał korbowy i doszło do zatarcia silnika. Rozwiązanie to kupno nowego silnika, przeszczep używanego - żadna z tych opcji nie interesowała mnie. Szkoda, bo spędziłem z tym autem 7 miłych lat i nie było do tej pory poważniejszych usterek.
Jak wyżej
Nie zanotowałem problemów