Ocena kierowcy - Skoda Roomster Mikrovan

hXc, 14 lat temu
Silnik 1.9 TDI 105KM 77kW
Rok produkcji 2006
Skoda Roomster Mikrovan 1.9 TDI 105KM 77kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Sprawdzona, trwała jednostka. Elastyczna i wytrzymała.
Przyjemne w prowadzeniu, pakowne auto dla 3-4 osobowej rodziny. 105 KM w sam raz do gabarytów i masy, silniki o mniejszej mocy raczej do jady miejskiej.
Silnik naprawdę elastyczny. Jazda w mieście - gdyby nie światła i przejścia dla pieszych - mogłaby się odbywać bez potrzeby zmiany biegów. W zależności co kto lubi: 3 lub 4. Jedynym minusem jest jego głośność (zwłaszcza po przekroczeniu 120 km/h).
Czasami występuje problem z \"włożeniem\" biegu. Potrafi zazgrzytać przy włączaniu wstecznego (pomimo sprzęgła dociśniętego na maxa).
Prowadzi się dobrze, manewruje łatwo. Sądziłem, że przez swoją budowę będzie bardziej „pudełkowaty” w prowadzeniu. Przy dużych prędkościach trzeba zdecydowanie trzymać kierownicę – może być podatny na podmuchy wiatru (przy mijaniu TIR-a czy wychodzeniu zza ściany lasu). Hamulce wydajne. Aczkolwiek jak dla mnei ABS czaami działa niewspółmiernie do sytuacji.
Szeroki tylni słupek ogranicza niekiedy widoczność do tyłu. Występują \"martwe pola\" w lusterkach (żona mówi, że mam je źle ustawione, ale ja wiem swoje ;-)). Pomimo wysokiej pozycji za kierownicą podjechanie zbyt blisko świateł na skrzyżowaniu wymusza czasami pochylenie się kierowcy.
Wszystko pod ręką. Sporo schowków i możliwości aranżacji wnętrza (tylni rząd siedzeń bagażnik).
Przednia szyba ma tendencję do zaparowywania. Klimatyzacja półautomatyczna - wydajna.
Jako kierowca jestem zadowolony. Moi pasażerowie również. Pozycja w samochodzie dość wysoka, ale stanowi to jej atut. Sporo miejsca na nogi z przodu i tyłu. Jednak auto optymalne dla 4 osób - 5 pasażer z tyłu będzie się męczył.
Odgłosy w czasie jazd tłumi dość dobrze. Silnik znacząco daje o obie znać po przekroczeniu 120 km/h.
Jestem zadowolony. Mały przegląd w ASO 450-550 zł, duży 750-850 zł(w zależności od zakresu robót). A i to przy wielu pracach wykonanych dla \"świętego spokoju\".
Wersja \"sport\" którą posiadam jest najdroższą z dostępnych - ze względu na silnik i wyposażenie. Szczerze mówiąc szukając auta w tej cenie można przebierać w wielu ofertach, ale ja nie żałuję swojego wyboru.
Starta powierzchnia gałki zmiany biegów (wymieniona na gwarancji przed upływem 2 lat od daty zakupu), trzeszczący fotel kierowcy (a\'la kubełkowy w wersji „sport” (sic!) ).
Odpukać - brak.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 105KM 77kW [l/100km]