Ocena kierowcy - Skoda Superb II Kombi Facelifting

Silnik 1.8 TSI 160KM 118kW
Rok produkcji 2014
Skoda Superb II Kombi Facelifting 1.8 TSI 160KM 118kW od 2013 - Oceń swoje auto
Inne : WSZYSTKO :-)
Nic dodać , nic ująć - doskonale. No, jedynie co czasem przeszkadza, to duży słupek przedni, bo zasłania ździebko widoczność. Aaaale, to pikuś. Reszta - wygląd, przestrzeń, prędkość, bagażnik, no wszystko rewelka.
Przyspieszenie przy wyprzedzaniu czasem zawodzi. Zanim zaskoczy do redukcji i przyspieszy, czasami trochę to trwa, ale to tylko przy bardzo króciutkim czasie do wyprzedzenia ;-) Poza tym, bomba!
RE-WE-LA-CJA! NIGDY WIĘCEJ MANUALNEJ! :-) Dla kobiety po prostu hicior. Fantastycznie się jeździ, nie trzeba myśleć - istotne zwł.dla początkujących ;-) , no i w korkach niezastąpione! A także w nowych miejscach itp.
Z tego co wyczytałam w informacji co to jest układ jezdny, to nie mam zastrzeżeń :-)
Kierowca ma miejsca wbród. Pasażerowie - wszyscy-przód i tył - nie mogą mieć lepiej. Jedyny minus - schowki w drzwiach - beznadziejnie małe - niby na dużą butelką, ale tylko wóczas, jak się ją położy i nie używa, i ma się pusty ów schowek. No i szkoda, że hamulec ręczny jest ręczny, a nie tak jak w ówczesnym passacie lub obecnej superb - automatyczny.
Git
Sprawdza się na milion procent. Ogrzewanie przedniej szyby - o rany, jaka radosć i komfort o poranku! Nadmuch, klima - super. Jedynie zapach przy przejściu z klimy na wentylator nieciekawy, ale muszę iść do serwisu.
Jak napisałam wyżej - mnóstwo.
Jadąc nawet 200 km/h nie odczuwa się prędkości - także pasażerowie, którzy myśleli, że było 120 ;-)
"Wienc" tak - jak się człowiek przesiadł z diesla palącego w porywie 6 na mieście, to teraz 10l/100km benzyny robi wrażenie. Zwł,że tankuję 100-kę (chyba tylko Shell ma nitro plus czy jakoś tak - podobno lepsza,zwł do nowych aut.), to wychodzi sporo. Nie musiałam inwestować w części, więc nie wiem jak z tym.
Za te pieniadze taka jakośc auta - nie znajdzie się tańszego w tym samym standardzie. Oczywiście drobiazgi wykończeniowe słabsze niż w tej samej rodzinie - vw,a zwł audi, ale dlatego też jest tańszy :-) Ale to naprawdę drobiażdżki.
Jak wspominałam - na razie nie musiałam nic robić - mam auto od lutego 2014. Jeżdżę po mieście i na trasy, wszystko działa
Zakładam,że doskonale oznacza, ze nie ma. Bo tfu tfu tfu nic nie było

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TSI 160KM 118kW [l/100km]

10,7