Ocena kierowcy - Skoda Superb II Kombi Facelifting

Silnik 2.0 TSI 200KM 147kW
Rok produkcji 2015
Skoda Superb II Kombi Facelifting 2.0 TSI 200KM 147kW od 2013 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo dobrze zestrojony silnik z automatyczną 6-ścio biegową skrzynią
Posiadam Skodę Superb II kombi z 2015r. w wersji Elegance z mocnym 200 konnym benzynowym silnikiem. Samochód według mnie ma prawie same zalety oprócz jednej - spalanie. Przyzwyczajony do jazdy dieslem, zapotrzebowanie na "wache" ok. 8-10 l to jak na razie dla mnie abstrakcja. W mojej wersji chyba najsłabsze ogniwo to system multimedialny oraz głośniki.
Bardzo dynamiczny i naprawdę dobrze zestrojony. Prawie w kabinie go nie słychac na postoju, natomiast na trasie bardzo przyjemne brzmienie.
Skrzynia DSG bardzo dobrze pracuje. Może trochę za duże opóźnienie przy reakcji na pedał gazu. Dla mnie zupełnie do zaakceptowania.
Posiadam sportowe zawieszenie. Brak zauważalnej nadsterowności i podsterowności. Dobrze wybiera nierówności.
Brak zastrzeżeń
Bardzo dobra widocznośc na wszystkie kierunki. W mojej ocenie brak martwego pola. Lusterka boczne i wsteczne czytelne.
Raczej poprawnie. Przyciski intuicyjnie umieszczone.
W zimie silnik momentalnie się nagrzewa wraz z wnętrzem. Układ klimatyzacji również bez zastrzeżeń
W tym podpunkcie raczej nie trzeba nic dodawac- bajka...
W mojej ocenie bardzo cicho wewnątrz, przy spokojnej jak i autostradowej jeździe.
Bardzo przyzwoite z jednym wyjątkiem: zapotrzebowanie na paliwo skrajnie inne od danych producenta ok. 7,5-10 / 100 km
W tym segmencie bardzo poprawne.
Odpukac, brak.
BRAK !!!