Ocena kierowcy - Skoda Superb II Sedan

Krystian1986, 7 lat temu
Silnik 1.4 TSI 125KM 92kW
Rok produkcji 2009
Skoda Superb II Sedan 1.4 TSI 125KM 92kW od 2008 - Oceń swoje auto
Inne : 1. Silnik i jego świetne spalanie, 2. Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów, 3. Bagażnik, rewelacyjny patent twindoor plus duża pojemność bagażnika.
Auto spisuje się świetnie, podróż w 4 osoby na dłuższy dystans to przyjemna wycieczka a nie odliczanie kiedy dotrze się na miejsce.
Póki co mnie nie zawiódł, odpalał bez najmniejszego problemu nawet przy -20 stopniach, stojąc na mrozie dwa dni.
Nie mogę się do niej przyczepić, po mimo 260 tys na liczniku pracuje bardzo dobrze i bez problemu.
Podobnie jak w przypadku skrzyni biegów, jedynie miesiąc temu wymieniłem wszystkie tarcze i klocki.
Bardzo dobra widoczność.
Auto bardzo ergonomiczne, jedno z najlepszych w tej kategorii w swojej klasie.
Muszę przyznać że ogrzewanie mogłoby dawać ciepło szybciej podczas mrozów, ale mimo to spisuje się dobrze.
Przestrzeń w przypadku Skody Superb to flagowe hasło, naprawdę bardzo przestronne auto zarówno dla kierowcy i pasażera z przodu jak i dla pasażerów z tyłu, co więcej mając dzieci w fotelikach na tylnej kanapie nie ma obaw że dotkną nogami do siedzeń kierowcy czy pasażera.
Podobnie jak widoczność i przestrzeń na bardzo wysokim poziomie.
Od zakupu wymieniłem tarcze i klocki (wszystkie) - koszt 800 zł, czeka mnie jeszcze rozrząd niedługo, czyli podstawowe kwestie. Zbiornik klimy 525g też na plus, bo w przypadku uzupełnienia nie jest to duży wydatek.
Myślę że i w tym przypadku Superb wypada bardzo dobrze, ok. 26 tys PLN za 7 letnią limuzynę z dość atrakcyjnym wyposażeniem nie jest mocno wygórowana kwotą.
Czeka mnie wymiana lewej listwy migacza w lusterku, koszty ok. 100 zł, to chyba nie jest aż tak dużo, innych usterek póki co nie miałem.
Nie miałem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 125KM 92kW [l/100km]