Ocena kierowcy - Skoda Superb III Kombi

Andrzej, 5 lat temu
Silnik 1.5 TSI ACT 150KM 110kW
Rok produkcji 2018
Skoda Superb III Kombi 1.5 TSI ACT 150KM 110kW 2018 - Oceń swoje auto
Użytkowałem przez 1,5 m-ca jako służbowe. Zrobiłem ok. 8 tys. km. Głównie w trasie, ale też i wyjazd na święta. Do Skód czy VAG byłem raczej sceptycznie nastawiony. Teraz wiem, ze to naprawdę bardzo dobre auto. I naprawdę duże i wygodne. Silnik 1,5 benzyna 150km w zupełności wystarczy jak ktoś nie ma żyłki sportowca. Ciśnięty mocno dużo spali. Skrzynia DSG czasami lubi szarpać i ogólnie nie jest szybka w starcie. Reszta w komentarzach.
150 KM daje radę. Auto ciche i w miarę dynamiczne. Podobało mi się jak pracuj ten silnik. Brzmi jak większy motor..
Mój pierwszy kontakt z DSG. Ogólnie ok. Niemniej zawsze na zimnym silniku i czasem przy cofaniu szarpie. Trochę to nieprzyjemne.
Dobry. Czułem się pewnie nawet na śliskiej drodze (napęd na jedną oś). Amortyzacja raczej sztywna, ale jeździło się przyjemnie.
Nie wiem w sumie o czym jest pkt. karoseria. Mój komentarz dotyczy wielkości i ogólnego wrażenia o aucie. Absolutnie nie byłem Skodziarzem ani zwolennikiem VAGu ogólnie. Jednak muszę przyznać, że ta konstrukcja robi wrażenie. Ma krótki przód i wpuszczoną pod szybę deskę, więc miejsca w środku jest bardzo dużo. W bagażniku dwie pary sanek i nie musiałem ściągać rolety nad bagażem. Auto przepastne i wygodne. Użytkowałem nowe więc i żadnych stuków nie było. Spasowanie i stan ok.
Jak dla mnie w porządku. Nie zauważyłem jakichś mankamentów. Może tyle, że (siedzę blisko kierownicy) przy opuszczonej osłonie p/słonecznej zasłania się pół szyby.
Wszystko logiczne jak kalkulator. Jedynie regulacja tempomatu i czułości wycieraczek odbywa się w dość dziwaczny sposób, takim nieergonomicznym przełącznikiem.
Mały benzynowy motor to i szybko grzeje. Ale już w wersji podstawowej powinny być podgrzewane siedzenia!!!!! Skodo -słyszysz mnie? Marzłem.
Auto przepastne! Nie byłem fanem marki i czytałem te zachwyty nad wielkością Superba z niejakim powątpiewaniem. Ale to auto jest naprawdę duże. Dwie pary sanek w bagażniku,w tym jedne dwuosobowe. Z tyłu siedzisz z kolanem założonym na kolano. Estetyczne otoczenie. Chylę czoła.
Elegansio. Na jałowym biegu nic nie słychać. Podczas jazdy przyjemny pomruk.
Jeździłem służbowo i jeździłem mocno. Nie dbałem o spalanie jakoś przesadnie. Wychodziło ok. 8-9 litrów na trasie. Jak na taki mały motor - dużo. Jak na takie duże auto - mało. Bak 70 litrów więc robisz dobrych 900 km.
W sumie nie znam ceny. Pewnie koło stówy. Uważam, że jak ktoś chce duże, porządne auto, które posłuży i pojeździ, to to jest świetny wybór. Nie trzeba iść na żadne kompromisy, bo to jest auto pełną gębą. Jak ktoś chce mieć znaczek na masce, to pewnie musi szukać gdzie indziej. Ale i tak większego nie kupi pewnie.
Mnie się tam nic nie działo. Ale zrobiłem 8tkm i oddałem. Bo służbowe.
Analogicznie do drobnych - nic.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 TSI ACT 150KM 110kW [l/100km]

7,7