Ocena kierowcy - Skoda Superb III Kombi

Jan, 4 lata temu
Silnik 1.8 TSI 180KM 132kW
Rok produkcji 2016
Skoda Superb III Kombi 1.8 TSI 180KM 132kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Silnik : Naprawdę daje radę.
Inne : Możliwość korzystania z android auto na ekranie radia.
Inne : W zadzie brak tych uciążliwych
Generalnie bardzo fajne auto. Bardzo pojemne, na brak miejsca nikt nie narzeka, bagaże też ;-). Dałbym 5 gwiazdek, gdyby w środku było nieco ciszej. Chodzi głównie o szum powietrza i kół, silnika prawie nie słychać, Problemów prawie nie miałem - został jedynie wymieniony kluczyk oraz moduł "stacyjki".
Daje radę i pali mniej niż się spodziewałem. Fajny motor. już na niskich obrotach jest duży moment obrotowy, dzięki temu jeździ się przyjemnie. Problemów z braniem oleju nie mam do tej pory.
Mogłaby działać płynniej, bardziej miękko, ale problemów nie mam
Poprawny. Daje przyzwoity komfort i poczucie kontroli. Hałas od kół jest moim zdaniem zbyt duży, a mam w miarę ciche opony. W tym aucie to bardzo ważny parametr,
Auto jest bardzo duże w środku i o to mi chodziło. Jedyny minus to dekory piano black na słupku środkowym - rysy robią się już od patrzenia.
Całkowicie OK. Bardzo fajne są ściemniające się lusterka zewnętrzne, wreszcie nic mnie nie oślepia.
SIMPLY CLEVER! Haczyki w bagażniku i elementy stabilizujące bagaż (mocowane na rzepy do podłogi) są bardzo przydatne. Parasolki w drzwiach też się przydają, choć ich jakość mogłaby być większa. Obsługa logiczna i poręczna.
Bez zastrzeżeń. Warto rozważyć 3-sterfową klimatyzację. Dopłata nie jest wielka. Ja nie zamówiłem i trochę żałuję.
Miejsca jest naprawdę dużo. Więcej niż w większych autach nieco wyższych klas. Gdybym usiadł z tyłu "sam, za sobą" to mógłbym założyć nogę na nogę (mam 182cm wzrostu). Rodzinka 3+1 zabiera się na narty bez konieczności używania bagażnika dachowego lub "trumny" i to razem ze sprzętem - "rękaw" na narty daje radę.
Spodziewałem się, że będzie zdecydowanie ciszej. Słychać głównie szum kół i to mimo w miarę cichych opon, a przy większych prędkościach także szum powietrza. Silnika prawie nie słychać. Teraz jest opcja wyciszonych szyb bocznych - warto i ciche opony koniecznie.
Spalanie umiarkowane, innych kosztów póki co nie miałem.
Auto tanie nie jest, szczególnie po ostatnich zmianach cennika, ale trudno znaleźć coś innego równie dużego w środku i w miarę jeżdżącego za podobne pieniądze.
Była jedna istotna. Zespół się kluczyk i stacyjka, Serwis ogarnął w miarę szybko, a na zastępstwo dostałem Kodiaqa - fajnie było przetestować też SUVa, Oprócz tego zepsuło się "łatwe składanie" lewego siedzenia z bagażnika - niby drobiazg, ale wkurza - tym razem serwis nie ogarnął, mimo zgłoszenia.
Brak :-))

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TSI 180KM 132kW [l/100km]