Ocena kierowcy - Skoda Superb III Kombi

Silnik 2.0 TSI 220KM 162kW
Rok produkcji 2018
Skoda Superb III Kombi 2.0 TSI 220KM 162kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Inne : komfort jazdy - jest znakomicie
Silnik : na prawdę świetne osiągi
Zdecydowanie najwygodniejsze auto jakie do tej pory miałem. Ciekawy wybór dla ludzi którzy nie chcą się rzucać w oczy a od samochodu oczekują wszechstronności i użyteczności na co dzień.
Przesiadłem się z Subaru Legacy 3.0, jestem pozytywnie zaskoczony dynamiką auta, jeszcze większym zaskoczeniem jest niskie spalanie
DSG ma w (moim zdaniem) tylko jeden minus, szarpie w jednej konkretnej sytuacji: "jedziesz z ustaloną prędkością, puszczasz gaz, auto zwalnia, naciskasz gaz gwałtowanie i wraz z redukcją czuć szarpnięcie". Irytujące na skrzyżowaniach, ale można się nauczyć z tym żyć. Mam DSG sześciobiegowe
Prowadzi się wystarczająco precyzyjnie jak na "tatowóz", "rodzinnowóz". Absolutnie nie jest stworzone do bardzo dynamicznej jazdy lub krętych dróg, co nie znaczy, że nie daje sobie rady w takich warunkach. Bardzo wydajne hamulce, wysoka stabilność na autostradzie, świetna zwrotność.
Ciężko znaleźć równie pojemne auto.
Dawniej nie byłem zwolennikiem niemieckich (no dobra, czeskich ;)) rozwiązań - przez prawie 10 lat miałem auta japońskie. Teraz mam (prawie) niemieckie i doceniam rozplanowanie deski rozdzielczej, przyciski, funkcje, ustawienia - wszystko jest bardzo intuicyjne i łatwo dostępne
Mam elektryczną nagrzewnicę (chyba standard w wersji Style) - rewelacja, po ok 1km w zimie z nawiewów dmucha ciepłym powietrzem. Klimatyzacja działa znakomicie i jeszcze nie znalazłem się w sytuacji w której nie dałaby sobie rady z upałem lub wilgocią
Daję maks bo mam porównanie do popularnych aut japońskich (Toyota,Subaru, Honda, Mazda) . W czasie jazd próbnych sprawdzałem również najnowsze wersje wyżej wymienionych (segment D i SUV) a także Forda, Opla i BMW. Superb nie ma się czego wstydzić, podróż przy 160 km/h na autostradzie upływa w ciszy, można kontynuować rozmowę bez podnoszenia głosu (oczywiście wiele zależy np. od siły wiatru na dworze). taki stan utrzymuje się do ok 200 km/h. Później robi się już głośno
cennikowo 160k w 2018 roku za solidnie doposażoną wersję Style, uważam że to korzystna cena za tak duże i szybkie kombi.
póki co brak
póki co brak