Ocena kierowcy - Skoda Superb III Kombi

Rok produkcji 2017
Skoda Superb III Kombi 2.0 TDI 150KM 110kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Inne : Komfort jazdy i cisza wewnątrz
Silnik : Dolewanie oleju
Użytkuję od nowości wersję L & K. Zalety: samochód bardzo komfortowy, przestronny, znakomity na dalekie, rodzinne wyjazdy. Ilość miejsca więcej niż wystarczająca, bagażnik bardzo duży i pakowny. Jakość wykonania wnętrza dobra, fotele przednie wygodne, ale na pewno nie do sportowej jazdy. Zawieszenie adaptacyjne można fajnie dostosować do potrzeb i nastroju (do miasta tryb normal, na autostrady tryb sport, tryb komfort bardzo buja). Adaptacyjny tempomat, działa świetnie. Nagłośnienie Canton bardzo dobre. Mam jasną tapicerkę skórzaną, wygląda świetnie i przy odrobinie pielęgnacji da się ją utrzymać w czystości. Układ kierowniczy też jest niezły. Niestety samochód posiada także wady. Skrzypiące zawieszenie przednie praktycznie od nowości, serwis nie może sobie z tym poradzić, smaruje czymś i na dwa tygodnie jest ok, a potem znowu skrzypi. Czarne błyszczące elementy wewnątrz bardzo się rysują. Trzeba dolewać olej do silnika, między 0,5 a 1 litr na 10.000 km. Dwa razy dolewałem także płyn chłodniczy. Ostatnio zauważyłem odspojenia lakieru na masce, jest reklamacja i będzie to naprawione przez serwis.
Moc 150 KM to absolutne minimum, do płynnej jazdy wystarczy, jednak polecam zdecydowanie wersję 190 KM. Jak pisałem wcześniej, silnik bierze olej, serwis twierdzi, z to norma, ale w innych swoich autach (Ford, BMW) nigdy nie dolewałem miedzy przeglądami, więc dla mnie to nie jest normalne.
DSG działa bardzo sprawnie, tylko przy dynamicznym ruszaniu potrzebuje czasu na reakcję i czasami szarpie.
Zawieszenie bardzo komfortowe, nawet dla mnie za bardzo. Trochę buja, szczególnie w trybie komfort. W trybie sport fajnie prowadzi się na autostradach i krętych drogach. Jak Superb to z zawieszeniem adaptacyjnym, wtedy mamy auto na każdą okazje.
Wygląd kwestia gustu, mi się podobał bardziej od Passata i dlatego jest Superb. Uwaga na przednią szybę, jest dosyć miękka i łatwo porysować usuwając oblodzenie!
Bardzo dobra, mimo rozmiarów samochodu nie ma problemu z parkowaniem. Polecam czujniki do manewrowania autem (np. wyjeżdżanie prostopadłe z parkingu na ulicę tyłem), świetnie działają i poprawiają bezpieczeństwo.
Tutaj klasa, wszystko jest tam gdzie powinno, brak zastrzeżeń.
Brak zastrzeżeń.
Miejsca mnóstwo, szczególnie na tylnych siedzeniach. Wyjazdy rodzinne razem z psem nie stanowią żadnego problemu. Bagażnik ogromny i bardzo foremny. Dużo praktycznych elementów jak siatki, haczyki itp.
Polecam dźwiękoszczelne szyby (niedroga opcja), bardzo poprawiają wyciszenie, przy prędkościach autostradowych jest cicho i dużo lepiej niż w użytkowanym wcześniej BMW serii 3.
Spalanie miasto 8-9; trasa 6-7. Koszty przeglądów na poziomie podobnym do innych popularnych marek w tym segmencie.
Bardzo dobry i wygodny samochód, dobrze wykonany, nic nie trzeszczy, wszystko zmontowane solidnie. Porównywałem Passata i był sporo droższy przy podobnym wyposażeniu. Za tą cenę otrzymujemy kawał solidnego i wygodnego auta. Jakość materiałów generalnie dobra (za wyjątkiem błyszczących plastików). Atrakcyjne cenowo opcje.
Irytujące dolewanie oleju.
Skrzypiące zawieszenie i co gorsza nie radzący sobie z tym serwis. Po roku rozładował się akumulator (wymiana na gwarancji). Odspojenia lakieru na masce, będzie to naprawione w ramach gwarancji.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 150KM 110kW [l/100km]

7,3