Ocena kierowcy - Skoda Superb III Kombi

seweryn_tajny, 7 lat temu
Silnik 2.0 TDI 190KM 140kW
Rok produkcji 2016
Skoda Superb III Kombi 2.0 TDI 190KM 140kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Silnik : Kupiłbym jeszcze raz to auto ale tylko jeżeli nadal jeździłbym z rodziną. W przypadku jeżdżenia samemu to kupiłbym SEATA Leona z takim samym silnikiem. Nie wiem czy DSG jest potrzebne, ale silnik to diesel i to jak najmocniejszy.
Wszystko niby OK ale do środka przedostają się hałasy z zewnątrz uszczelki w drzwiach przednich nie są dopracowane. Spalanie podczas 15km dojazdów do pracy ok 6,4 l/100km. Na autostradzie (niemieckiej;)) przy jeździe od 140 do 220km/h spalanie średnie pomiędzy 7,5 a 8,5 na 100km.
Dosyć cichy jak na diesla, głośniejszy jak zimny później robi się cichutki.
Jak na razie skrzynia pracuje dosyć dobrze płynna zmiana niewyczuwalne. Przy przyspieszaniu/wyprzedzaniu odpowiednia redukcja.
Całkiem ok nie jest podatny na szarpnięcia wiatru bocznego, dobrze się prowadzi i pewnie do 225km/h.
Przy zawieszeniu komfort wystarczająca miękkość.
Wszystko pod ręką wydaje się być przewidziane. Konieczne podgrzewane fotele i przednia szyba. Jedyny minus za to że lusterka nie podgrzewają się automatycznie tylko trzeba właczyć.
Szybko się nagrzewa i dobrze chłodzi;)
Przestrzeni jest bardzo dużo i z przodu i z tyłu a bagażnik przepastny.
Tutaj jak dla mnie to jest kiszka do 120 km na godzinę jest ok, ale wyżej już słychać w przednich drzwiach na górze z tyłu jak powietrze wiruje i ta zcięta uszczelka daje o sobie znać. W leonie znacznie lepiej to jest zrobione.
Spalanie ok. Jka na razie nic się nie popsuło.
Wydaje mi się że jest to dobry stosunek jakości do ceny. Znajomy w swoim nowiutkim BMW 525 XDriwe po przejechaniu 78tys km musiał całe zawieszenie wymienić 7tys (jak kupujesz takie auto to liczysz na super jakość) dlatego ja uważam że skoda za ulamek tej ceny to dobra jakość za dobrą cenę.
Po 15 tys zauważyłem że ubyło mi płynu chłodniczego w zbiorniczku wyrównawczym. W instrukcji jest napisane że to najpewniej wyciek ale sprawdzili i układ jest szczelny (dodam że we wszystkich wcześneijszych - nowych - samochodach płyn latem po prostu po przejechaniu 1500km tez odparowywał.
brak jak na razie

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 190KM 140kW [l/100km]