Ocena kierowcy - Ssangyong Rexton I

neovo, 10 lat temu
Silnik 2.7 Xdi 165KM 121kW
Rok produkcji 2005
Ssangyong Rexton I 2.7 Xdi 165KM 121kW 2003-2007 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : 4x4 daje radę, auto sunie jak po szynach. Bardzo pozytywnie.
Auto oceniam bardzo dobrze, solidnie wykonane, jedyne co mu brakuje to marki premium :) no i występują małe braki jakościowe, ale nie przeszkadzają za bardzo
Silnik oceniam pozytywnie, ładnie osiąga moc, i nie brak mu jej, no ni jak porównać do mojej vectry 2.0T, ale z pod świateł można zostawić standardowe auta z silnikami 1,6-2,0. Jeździłem wielona autami dieslami, (grupa VW), rex nie pozostaje w tyle, a kulturą pracy może niejednego zawstydzić (silnik na licencji mercedesa)
super, szybko i bezszelestnie zmienia biegi (skrzynia automatyczna mercedesa)
jak na terenówkę, jest twardawo i przyjemnie, auto nie przechyla się na boki, czuję się jak w wysokiej osobówce.
Auto jest wysokie, problem z tyłem załatwiłem kamerą cofania, a przód... trzeba się go nauczyć, jest długi i niewiele widoczny. Pozyzja za kierownicą super, z wysoka lepiej widać.
Wszystko na swoim miejscu, dużo schowków
niestety, ale wnętrze jest baaardzo duże, a układ nie jest w stanie poradzić sobie z nim, kwestia przyzwyczajenia.
Bardzo dużo miejsca, chyba nie jeździłem większym autem. Miejsca jest bardzo dużo, więcej niż w VW caravelle (z przodu i tyłu), a wielkość bagażnika... zachwyca.
nic nie dochodzi do uszu, nawet nie wiadomo kiedy się biegi zmieniają (automat)
duże auto musi palić, domyślałem się że tak będzie, ale na szczęście to 3-cie auto -tzw. zimowe więc bólu nie ma. Spalanie z poziomu: trasa 7-9L, mieszana- miasto ok 9-10,
w tej cenie niczego lepszego nie da się znaleźć, trzeba tylko przed kupnem sprawdzić napędy do często bywają z tym problemy. W sumie prosto je naprawić, ale lepiej sprawdzić przed.
Małe problemy były związane z napędami, ale uznaję za drobną usterkę którą sam naprawiłem. Innych awarii brak
brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.7 Xdi 165KM 121kW [l/100km]