Ocena kierowcy - Ssangyong Rexton I

Tommy, 5 lat temu
Silnik 2.7 Xdi 165KM 121kW
Rok produkcji 2005
Ssangyong Rexton I 2.7 Xdi 165KM 121kW 2003-2007 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Prosty napęd na podciśnienia radzi sobie lepiej niż myślałem
Zawieszenie : Mega prosta konstrukcja dwa wahacze góra dół plus łącznik i drążek stabilizatora to na przodzie z tyłu tez prosto
Silnik : Piękna kultura pracy, trzeba uważać jedynie na układ wtryskowy, jest wrażliwy choć łatwy w regeneracji i już nie drogi. Ale za to precyzyjny.
Układ elektryczny : trzeba dbać o wiązkę słabe kable i czasem cos głupieje ale jest to proste w ogarnięciu.
Silnik : Nie ma, zawsze chodzi i pali, jeździ nawet w trybie awaryjnym
Układ hamulcowy : Auto ciężkie jeżeli zaplanujemy nagle zahamować przy prędkości 100km/h to dobrze oceńmy odległość, normalia.
Nie kupi się ciekawszego auta w tych pieniądzach takie jest moje zdanie, do tego jest naprawdę ładnym autem, marka trochę nie doceniana w Naszym kraju, są tacy co myślą, że auto jest pojazdem rodem z Chin, tymczasem to solidna południowo koreańska terenówka. Samochód do bólu praktyczny, lubi ciężkie przyczepy, można nim pociągnąć spory ciężar.
Silnik na licencji Mercedesa, nie mylić z 2.7cdi ma ciekawe i proste rozwiązania głównie oparty o prosty system podciśnień i podstawowych czujników trzeba dbać o układ wtryskowy Delphi, prosty komputer ECU większość osób sobie z nim poradzi
W moim przypadku automat rodem z Merca, chyba ostatni element, który może się zepsuć, pod warunkiem, że ktoś jeździł z głową i dbał klasyczny 5-biegowy na zwykłej płycie sterującej, brak większych kosztów, sprzęgło hydrokinetyczne brak koła dwumasowego, dwa tryby jazdy s/w winter rusza z 2 biegu nieco oszczędniejszy w tej opcji użytkowania skrzyni.
Jak na auto oparte na sztywnej ramie dość komfortowy, nie poszalejemy w zakrętach, osoby użytkujące zwykłe samonośne konstrukcje odczują różnicę ale to jest typowy SUV, najlepiej czuje się w średnim terenie ale jadąc na narty z rodziną zbytnio się nie umęczymy.
po kilkunastu latach eksploatacji w różnych warunkach dalej sztywna nic nie wali, skrzypi oraz trzeszczy, pasowanie elementów ok, brak rdzy, poza ramą, która jak w większości przypadków jest nie ocynkowana trzeba o nią cyklicznie dbać, przy zakupie konieczny jest odczyt nr vin wybitego na jej przedniej części w okolicy prawego koła przód, to miejsce też rdzewieje.
doskonała, wysoka pozycja za kierownicą duże szyby i lusterka z prowadzeniem poradzi sobie drobna osoba. trzeba się nauczyć jedynie odległości parkowania albo zainwestować w czujnik. najlepiej parkuje się tyłem.
Nic szczególnego, prosty do bólu samochód, takie jest jego założenie w lepszych wersjach co najwyżej dostaniemy kombajn audio, umiejscowienie przycisku sterowania tylna wycieraczką na kokpicie lewa strona wymaga przyzwyczajenia, reszta w zasięgu ręki. Proste zegary( trzeba pamiętać, że muszą być sprawne mają swój procesor, który łączy się z ECU, każda nie działająca wskazówka może oznaczać problem)
widziałem opinie, o słabym nagrzewaniu wnętrza, w moim aucie po przejechaniu 5km zimą robi się ciepło a mam diesla. nie wydaje mi się, żebym miał problem z systemem ogrzewania, Schładzanie kabiny w normie , to jest duże auto i trzeba o tym pamiętać.
Bagażnik wielki, miejsca z tyłu jak w klasycznym sedanie klasy C, z przodu wystarczającą plus za dobra widoczność.
W mercedesie jest ciszej, ale silnik jest 5 cylindrowy i ma ładny pomruk, zależy kto co lubi.
W normie jak na auto ważące niespełna 2400kg, miasto spalanie na krótkich odcinkach niedogrzany motor około 14l zima latem około 12, trasa normalna jazda 9,5l. Jeżeli ktoś pisze, że pali mu w trasie siedem, to manual i eco driving połączony z katowaniem auta, Rexton to nie Passat 1,9tdi
Cena jest jedną z najbardziej okazyjnych na rynku w stosunku do tego co auto oferuje, nie warto szukać najtańszych egzemplarzy bo doprowadzą do łez albo sami będziecie musieli je poznać i je sobie naprawiać koszty części śmiesznie niskie jak do merca w124. Dostępność niezła, mnóstwo używanych w super cenach do tego łątwo je wymienić.
Przycinający się zawór podciśnienia EGR koszt 90zł ( nowy) Czujnik temperatury 80zł używany 140zł nowy, trudno dostępny pod kolektorem dolotowym mniej więcej za długa rurką do EGR gdyby, ktoś poszukiwał. Wymiana świec żarowych , świeca 80zł szt. wbrew strachliwym opiniom nie ma problemy z ich wykręceniem niezależnie od kolejności cylindra.
nic nie uruchomiło mi pojazdu, zawsze jeździł, poważnych usterek nie miałem klekocze sobie wesoło pije zwykłą ropę i się oblizuje.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.7 Xdi 165KM 121kW [l/100km]

9,3