Ocena kierowcy - Ssangyong XLV

Andrzej, 6 lat temu
Rok produkcji 2017
Ssangyong XLV 1.6 128KM 94kW 2016-2019 - Oceń swoje auto
Inne : Pojemność bagażnika i hamulce.
Inne
Drodzy czytelnicy. Piszę ten komentarz, bo nie znalazłem żadnych na temat tego auta, na stronie AutoCentrum. Zaznaczam, że samochodu nie posiadam, a to co tu napisałem to wrażenia z jazdy próbnej z dnia 15-09-2017 roku. Przeprowadzonej w mieście i na drodze szybkiego ruchu.
Silnik benzynowy z rozrządem na łańcuchu i z wtryskiem MPI !. Reaguje dobrze na wciśnięcie pedału przyspieszenia...ale tylko na postoju. Jak to w silniku wolnossącym bywa, na większe przyspieszenie można liczyć po przekroczeniu 3000 obrotów. Demon prędkości to to nie jest...
Zaskakująco dobra. W samochodzie, którym jeździłem był sześciostopniowy manual. Jak na tą liczbę biegów skrzynia była elastyczna. Nie wymagała ciągłego wachlowania dźwignią jak np. w Megane 1.6 (2008-2015)!
Niebezpieczne zestrojenie elementów układu kierowniczego! Objawy są następujące. Przy wyższych prędkościach i próbie zmiany pasa ruchu auto zbyt mocno skręca. Ma się wrażenie jak by miało zawrócić! Zobacz test łosia na jednym z filmów na YouTube! Poza tym zawieszenie nie jest za miękkie ani za twarde.
Do przodu widoczność dobra. Do tyłu słaba! Pozycja za kierownicą jak na crossovera przystało jest wyższa. Słupki A nie są za grube i nie zasłaniają pola widzenia. Badzo wygodny podłokietnik dla kierowcy i pasażera z przodu. Dostępna kamera cofania ale brak czujników parkowania w zderzaku!
Brak regulacji koła kierownicy w poziomie! "Schowana" dźwignia do regulacji oparcia foteli przednich. Wygodne siedzenia. Ogromny bagażnik!
Auto wyposażone w klimatyzację manualną. W dniu w, którym jechałem pogoda była ładna. Nie pozwalało to na przetestowanie klimatyzacji bo nie było upału. Nie padało, więc nie parowało! Zimno też nie było, więc ogrzewania nie włączałem!
Przy wzroście 186cm było mi bardzo wygodnie. Miejsca z tyłu przy fotelu ustawionym pode mnie było wystarczająco.
Nie jest najgorsze! Przy prędkościach autostradowych można było spokojnie rozmawiać. Plastiki nie skrzypiały
Auto tanie w zakupie! Dostępna seryjna instalacja LPG! Dostępności części i skuteczności serwisu nie sprawdzałem.
Uważam że jeśli ktoś ma pieniądze na nowego XLV to może wybierać na rynku nowych samochód z wielu innych modeli i jeszcze większe liczby aut używanych!
Wytarta gałka dźwigni zmiany biegów przy przebiegu ponad 18tys. km! SKANDAL!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 128KM 94kW [l/100km]

11,0